hemenkiralık.com Orta Doğu pazarına açılıyor

Alternatif Konaklama Platformu HemenKiralık.com, 6,5 Milyon TL’lik Yeni Yatırım Turu ve HomeAway® Stratejik İşbirliğiyle, Orta Doğu Pazarına Açılmayı Planlıyor

hemenkiralık.com Orta Doğu pazarına açılıyor

alternatif konaklama platformu HemenKiralık.com bölgedeki pozisyonunu daha da güçlendirecek yeni bir ortaklık haberini duyurdu.

Ortadoğu pazarında büyüyecek
Kısa dönemli alternatif konut kiralama endüstrisinde dünya lideri HomeAway® ve 212 Ltd. ortaklığında 6,5 milyon TL’lik bir yatırım turunu bünyesine katan HemenKiralık, Türkiye liderliği yanısıra, Flat4Day markasıyla Orta Doğu ve Doğu Avrupa pazarlarındaki faliyetlerini de güçlendirmeyi hedefliyor. Bölge genelinde 30.000 konutu aşan pazaryeri ile yerel ev sahiplerini dünyanın binbir köşesinden gezginle buluşturan HemenKiralık, HomeAway®’in bölgedeki stratejik çözüm ortağı olmaya da devam edecek.

HemenKiralık Kurucu Ortağı Rina Onur konuyla ilgili açıklamasında, “Türkiye’deki ‘2. ev’lerin %60’ı yılın yaklaşık 10 ayı boş bulunmakta. Türkiye ve Orta Doğu bölgesine bakıldığında, kullanım dışı olan konutların en az 500 bin’i alternatif konaklama endüstrisine katılabilme özelliği gösteriyor. Hem ev sahiplerine, hem de yerli ve yabancı turistlere ekonomik fayda sağlayacak bu pazarı, denetlenebilir bir konuma getirmeye yardımcı olmak ve el ele büyümek en büyük hedefimiz.”