Henkel'den yetenekli gençlere davet

Henkel, Yarat. Öğren. Geliş. sloganıyla, tüm dünyadaki öğrencileri, sürdürülebilir ürünlere ve teknolojilere yönelik vizyoner fikirlerini ortaya koymaya davet ediyor

Henkel'den yetenekli gençlere davet

Henkel, Yarat. Öğren. Geliş. sloganıyla, tüm dünyadaki öğrencileri, sürdürülebilir ürünlere ve teknolojilere yönelik vizyoner fikirlerini ortaya koymaya davet ediyor. Henkel'in davetiyle birlikte 28 ülkeden farklı disiplinlerde öğretim alan öğrenciler 10 Aralık 2014 tarihine kadar yaratıcı fikirleriyle Henkel'in sitesine kaydolma ve iş geliştirme yöneticisi rolü üstlenebilme şansına sahip olacak.

Yarışmaya katılma koşulları
Uluslararası yarışmaya katılabilmek için öğrencilerin iki kişilik takımlar oluşturarak, Yapıştırıcı Teknolojileri, Beauty Care ya da Çamaşır ve Ev Bakım iş birimlerinden biri için bir konsept yaratmaları gerekiyor. Öğrenciler, 2050 yılına yönelik piyasa eğilimlerini ve piyasadaki zorlukları tanımlayarak Henkel’in sürdürülebilirlik stratejisi ile uyumlu fikirler geliştirmeye çalışacak.
Takımlar, Henkel yöneticilerinden oluşan jüriyi ikna etmeye çalışacak olan takımlar, Viyana’da 2015 baharında gerçekleşecek olan uluslararası finalde yarışmaya hak kazanacak. Birinciliği kazanan takım tüm dünyada kullanabileceği 10.000 Euro değerinde bir seyahat bileti ile ödüllendirilecek. İkinci ve üçüncü takımlar da çeşitli seyahat çekleri kazanacaklardır. Her üç takım da Henkel Yönetim Kurulu Başkanı Kasper Rorsted ile tanışma ve kendisine yenilikçi konseptlerini sunma fırsatına sahip olacak.

Mentör programı ve iş fırsatları
Katılımcılara, tüm yarışma boyunca kapsamlı bir destek sunulacak. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Henkel Kurumsal İşveren Markası Müdürü Jens Plinke, 'Bütün yarı finalistlere deneyimli bir Henkel yöneticisi, kendilerine yardımcı olmak ve tavsiyelerde bulunmak için mentör olarak atanacaktır. Bu yarışma, öğrencilere eşsiz bir deneyim kazanma, şirketle önceden kişisel ilişkiler kurabilme ve iş fırsatlarını öğrenebilme fırsatını verecektir.' şeklinde konuştu.