Her yeni doğan çocuğa bir ağaç

İçinden doğa geçen evler sloganıyla inşa edilecek olan Nef Bahçelievler projesinde her yeni doğan çocuk için bir ağaç ekilecek.

Her yeni doğan çocuğa bir ağaç

Nef Bahçelievler'de evler binalar arasına sıkışmış şehir hayatının aksine yeşil bahçeler arasında nefes alabiliyor. Sakinlerinin kendilerini doğayla başbaşa hissedebileceği, 'bahçeli ev' fikrini hayatın merkezine taşıyan Nef Bahçelievler, gerek zeminde gerekse üst katlarda mimariye dahil edilen yeşil alanlar sayesinde tümüyle doğal bir atmosfer yaratacak. 'Doğaya dokunmak insana mutluluk verir' fikrinden hareketle hareketle tasarlanan projede, eğrisel tasarım öğeleri bulunuyor. Bu sayede blokların arasına yayılan kıvrımlı gölet ve hem yatayda hem de dikeyde yer alan yoğun botanik detaylar bir doğal vadi hissi yaratacak. İçinden doğa geçen evler sloganıyla inşa edilecek projenin mimarı ise uluslararası bir yarışma sonucu belirlenen SPD Architecets oldu. Nef Bahçelievler projesinde yeşil alanların yoğunluğunun yanısıra çocukların da çocukluklarını doyasıya yaşayabileceği pek çok alan olacak. Projede dünyaya gelen her çocuk için bir ağaç ekilecek ve çocuk ağacıyla birlikte büyüyecek. Çocuklar için tasarlanmış ağaç evler, çocuk kütüphanesi, tematik park alanı, dev kaydırak, çocuk kulübü, çocuk tarım alanı, hobi bahçeleri gibi pek çok alan bulunuyor.  1+1’den 5+1’e kadar değişik daire çeşitlerinin bulunduğu projede toplam 1023 adet konut yer alıyor. Nef Bahçelievler fiyatları ise metrekaresi 8 bin 500 ile 10 bin lira aralığından başlıyor.  
 

Her yeni doğan çocuğa bir ağaç

 

Nef Bahçelievler nerede?
Şehrin içinde doğayla başbaşa olma imkanı, çocuk dostu bir proje oluşu, Nef Bahçelievler için ilgi uyandırıyor. Peki bu kadar yeşil bir proje ulaşıma yakın mı? Nef Bahçelievler nerede? Nef Bahçelievler projesi İstanbul'un en merkezi lokasyonlarından ve en eski semtlerinden biri olan Bahçelievler'de hayata geçecek. İstanbul'un en değerli yaşam ve iş alanlarının bulunduğu Bakırköy, Yeşilköy, Merter, Zeytinburnu ve Cevizlibağ aksında bulunuyor. İstanbul'un bu aksı genişleyen ulaşım ağı, yeni iş, yaşam ve alışveriş merkezleri, spor kompleksleri ve kültürel tesisileriyle her geçen değerini artırıyor. Proje ulaşım ağlarına yürüme mesafesinde bulunuyor. Kabataş Bağcılar tramvay hattına 100 metre mesafede yer alıyor. E5 ve Cevizlibağ metrobüs durağına 1 kilometre mesafede bulunan Nef Bahçelievler’den şehrin iki yakasına gitmek oldukça kolay. Zeytinburnu metro istasyonuna 1,3, Marmaray’a 7, Yenikapı hızlı feribot iskelesine 7,5, Bakırköy deniz otobüsü iskelesine ve Tem’e 8 kilometre uzaklıkta olan Nef Bahçelievler Real alışveriş merkezinin yerine inşa edilecek.

Firma Bilgisi: Nef
Proje Bilgisi: Nef Bahçelievler