Herkes için bahçeli ev yapıyor

Ulaşılabilir fiyatlara bahçeli ev üreten Dekar DK, yeni projesi Dekar Asmalı Konaklar’da yine bahçeli bir yaşam vaat ediyor. Projede her evin kendine ait 36 ile 220 metrekare arasında değişen bahçeleri bulunuyor

Herkes için bahçeli ev yapıyor

19 Nisan 2014 / Posta Gazetesi

Dekar DK, İstanbul'un Bahçeşehir bölgesinde 22 dönüm üzerinde 100 bahçeli evden oluşan Asmalı Sokaklar projesinin satışına başladı. Her evin kendisine ait 36 ile 220 metrekare arasında bahçesi bulunan projede daire fiyatları metrekaresi 3 bin 400 liradan 420 ile 830 bin lira arasında değişiyor. Daire büyüklükleri 123 ile 158 metrekare arasında bulunan proje 50 milyon liraya mal olacak.

SİTE İÇERİSİNDEN OTOPARKI KALDIRDI

Asmalı Sokaklar projesinin lansmanında konuşan Dekar DK Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kuzu, İstanbul'da yaşam tarzı beklentilerine yönelik olarak projeyi bahçeli ev konsepti olarak geliştirdiklerini ifade etti. 

Projede 2+1 ve 3+1 daire tiplerini bahçeli olarak müşteriye sunduklarını anlatan Kuzu, "Prensip olarak her evin bir bahçesi bulunuyor ve bağımsız girişlere sahip. Otoparkları tamamen yerin altına aldık. Site içerisinde yol ve otomobil görünmüyor. Otoparklardan normal katlara çıkışla herkesin evine gitmesi mümkün olacak" diye konuştu.

420 BİN LİRADAN BAŞLIYOR

Bahçeli ev denilince akıllara pahalı ev konseptinin geldiğini belirten Salih Kuzu, projede metrekare fiyatlarının 3450 lira ile 5200 lira arasında değişmesinin projeyi cazip kılacağını söyledi. Kuzu, "Buradan bakıldığında evlerin fiyatları 420 ile 830 bin lira arasında değişiyor. Her evin 40 ile 200 metrekare arasında bahçesi bulunuyor. Projede aidatların 400 ile 500 lira arasında olmasını planlıyoruz" dedi. Salih Kuzu, yarısının satışlarını gerçekleştirdikleri projenin 2015 yılının Mayıs ayında tamamlanacağını ifade etti.

700 BAHÇELİ EV DAHA YAPACAK

Grup olarak gelecek dönemde yeni projelerin temelini atacağını kaydeden Salih Kuzu sözlerine şöyle devam etti:"Beylikdüzü'nde 78 dönüm arazi üzerinde yaklaşık 400 konutluk proje hedefliyoruz. Daha geniş bir alana sahip olan Bahçeşehir'de ise etap etap 700 civarında daha ev hayata geçireceğiz. Bunların hepsi benzer konseptte olacak. Sonbahar gibi bu projemize başlamayı planlıyoruz. Bahçeli konseptte yaptığımız projelerin markasını Asmalı olarak belirledik."