Herkes için tasarım projesi

Viko, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü işbirliğiyle, 'Herkes İçin Tasarım' projesini hayata geçiriyor

Herkes için tasarım projesi

Viko, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü işbirliğiyle, 'Herkes İçin Tasarım' projesini hayata geçiriyor.

Proje kapsamında, VİKO yöneticileri, akademisyenler ve öğrencilerin hazır bulunduğu bir workshop düzenlendi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Proje Yöneticisi ve Endüstri Ürünleri Tasarım Bölümü Başkanı Prof. Dr. Oğuz Bayrakçı, etkinlikte yaptığı konuşmada "Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü olarak, kurulduğumuz ilk günden bu yana, eğitimimizin her aşamasında üniversite-sanayi iş birliğinin önemine inanmaktayız. Bölümümüz ve VİKO iş birliğinde gerçekleştirilmiş olan bu önemli etkinlik hem öğrencilerimizin hem de bizlerin büyük keyif aldığı bir proje niteliğindedir' şeklinde konuştu.

Üniversite öğrencilerine Endüstri deneyimi
Üniversiteler ile sanayi kuruluşları arasında köprü kurmak gerektiğini vurgulayan VİKO Teknik Bölümler Direktörü Orhan Ünal: 'İnovatif tasarımlar ile fark yaratma, günümüz dünyasının en önemli arayışları arasında yer alıyor. VİKO olarak üniversite-sanayi iş birliğine her zaman çok önem veriyor ve bu kapsamda rol model olmaya gayret gösteriyoruz. Bugüne kadar Sakarya Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi ile çok değerli proje iş birlikleri gerçekleştirdik. Aynı zamanda ülkemizin ilk sanat ve mimarlık okulu olan Mimar Sinan Üniversitesi ile yürüttüğümüz 'Herkes İçin Tasarım' temalı bu projeden ayrı bir gurur ve mutluluk duyduk, öğrencilerin endüstri deneyimi kazanmalarına imkan tanıdık. Öğrencilerimizin bu proje yolculuğunda kazandığı farklı bakış açıları ile onların endüstri deneyimlerine katkı sağlamış olmak bizlere büyük heyecan verdi.' dedi. Program, öğrencilerin VİKO ürün tasarımcısı Özlem Devrim rehberliğinde gerçekleştirdiği workshop ve sonrasında VİKO'nun öğrencilere hediyelerini takdim etmesi ile son buldu.