Hill Kartal projesine Körfez Köprüsü dopingi

Körfez Köprüsü'nün açılışıyla birlikte Kartal projelerine ilgi belirgin biçimde yükseldi. Hill Kartal projesinde satışlar yüzde 40 düzeyine ulaştı

Hill Kartal projesine Körfez Köprüsü dopingi

Körfez Geçiş Köprüsü ile birlikte Kartal'da yükselen projelere ilgi yükseldi. Almalar, İskurt ve Nergo Ortak Girişim Başkanı Hikmet Alma, mega projelerin yatırımcının ilgisini canlandırdığnıı belirterek: "Hill Kartal'ın yüzde 40'ı şimdiden satıldı..." dedi. 

Hill Kartal'a Mega Proje dopingi
Kartal ilçesinde konut piyasasının dev projelerden nazibini aldığını söyleyen Alma, metro çalışmalarının 2017 yılında Pendik Köprüsü'ne kadar uzanacağını ve devamında da Sabiha Gökçen, Çekmeköy gibi merkezlere yöneleceğini hatırladdı. Alma Körfez Köprüsü'nün açılışı ile Kartal'ın Bursa ve Yalova'nın ilçesi haline geleceğini hatırlatarak:

 

Hill Kartal projesine Körfez Köprüsü dopingi

 

"Bizim projemiz İstanbul'un balkonu niteliğini taşıyor ve dev projelerin tam ortasında bulunuyor. Bu nedenle gerek oturmak için gerekse yatırım için alıcılar tarafından dikkat çekiyor. 2015'in Aralık ayında satışa çıktığımız Hill Kartal projemizde şimdiden konutların yüzde 40'ını sattık..." dedi. 

Artan talepte kalite etkisi
Projeye yönelik ilginin artışında, lokasyon kadar kullanılan malzemeni kaliteli oluşu ve insan odaklı inşa stratejisinin rol oynadığın söyleyen Alma, Hill Kartal projesinin geniş sosyal olanaklarıyla da yatırımcıyı cezbettiğini söyledi.

427 bin TL'den başlayan fiyatlarla
2+1 tipi dairelerin 427 bin TL'den başladığı Hill Kartal'da 193 konut bulunuyor. Projede fiyatlar 3+1 tipi konutlar için 1 milyon 24 bin TL'ye kadar yükselebiliyor. Kişiye özel ödeme planlarının hazırlandığı Hill Kartal'da teslim tarihi olarak da Haziran 2018 belirlendi. Hill Kartal'ın A Bloku tamamen 3+1 dairelerden oluşuyor. Diğer blokta ise  2+1 daireler yer alıyor.. 3+1 dairelerin büyüklüğü ise 128 metrekare düzeyinde. 

Firma Bilgisi: Almalar-İskurt-Nergo
Proje Bilgisi: Hill Kartal