Hilti'den yangına dirençli ürün

Hilti tarafından geliştirilen Pasif Yangın Durdurucu ürünler 4 saate kadar yangın gaz ve duman yalıtımı sağlıyor

Hilti'den yangına dirençli ürün

Hilti, 'Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik' için ilgili kurumlar ile çalışmalar gerçekleştirerek Türkiye’de yangın bilincinin oluşmasına ve risklerin azaltılmasına destek oluyor. Yangın esnasında 4 saate kadar alev, duman ve zehirli gazların yayılmasını ve ısının yükselmesini engelleyen pasif yangın durdurucu ürünlerdeki 30 yılı aşkın uluslararası tecrübesi ve alanında uzman teknik personeli ile öncü bir marka olan Hilti, bu inovatif ürünler ile bugüne kadar pek çok ödül de kazandı.

Yangın bilincinin oluşmasına destek veriyoruz
Olası yangın riski nedenlerinin dikkatli bir şekilde değerlendirilmesi ve önlemlerin alınması gerektiğine dikkat çekerek Yangından Korunma Haftası kapsamında açıklamalarda bulunan Hilti Türkiye ve Orta Asya Genel Müdürü Mehmetçik Kalay, 'Türkiye’de yangınların ve dolayısıyla yangından kaynaklanan can ve mal kayıplarının en aza indirilmesini amaçlayan ve 2009 yılında güncellenen “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik” için ilgili kurumlar ile çalışmalar sürdürüyoruz. Hilti Türkiye olarak ülkemizde yangın bilincinin oluşması için her türlü desteği verdik ve her zaman da vermeye hazırız.' dedi.

Hilti Yangına Dayanıklı Ürün

Yangından kaçış için zaman kazandıran ürün
Yangınlarda ölümlerin yaklaşık yüzde 70’inin duman zehirlenmelerinden, yüzde 60’ının ise yangının çıktığı mahalde değil başka bir mahalde gerçekleştiğine dikkat çeken Mehmetçik Kalay, Hilti Pasif Yangın Durdurucu ürünlerin yangını bir bölgeye hapsederek yangının yayılmasını ve büyümesini engellerken aynı zamanda alev, duman ve zehirli gaz yalıtımını da sağladığını belirtti. Kalay, bu sayede insanların kaçması için zaman kazandırıldığını ve yangına müdahele edilmesine imkan sağlandığını vurguladı.

Yangınların yüzde 65'i elektrik ve mekanik tesisatından
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) verilerine göre yangınların yüzde 65’inin elektrik ve mekanik tesisatlardan kaynaklandığını hatırlatan Kalay, Hilti Pasif Yangın Durdurucuların ağırlıklı olarak yapılardaki elektrik ve mekanik geçişlerin yalıtılmasında kullanıldığını belirtti. Kalay, bu ürünlerin ayrıca duvar-tavan birleşimleri, dilatasyonlar ve giydirme cephe-döşeme birleşimleri gibi yangının yayılma riski olan bölgelerde de kullanıldığını ifade etti.