Hilti Türkiye hızla büyüyor

Türk İnşaat Sektöründe 17. yılını dolduran Lihtenştayn kökenli Hilti Firması, 2014 yılı içerisinde yüzde 36'lık bir büyüme hedeflediğini açıkladı

Hilti Türkiye hızla büyüyor

27 Mayıs 2014/Emlakwebtv
Hilti Türkiye ve Orta Asya Genel Müdürü Mehmetçik Kalay, firmanın, 2013 yılını yüzde 34'lük bir büyüme ile kapadığını belirterek, 2014 yılı büyüme hedefini yüzde 36 olarak açıkladı. Mühendislik hizmetleri, teknolojik ürünleri ve saha ekibi ile inşaat fırmalarının çözüm ortağı olarak  hizmet veren Hilti Türkiye Genel Müdürü Kalay, "Bugün gerek Türkiye’de gerekse dünya genelinde inşaatın olduğu her yerde Hilti’yi görmek mümkün." dedi...

Hilti’nin global bir jenerik marka haline gelmesinde inovasyonun çok önemli bir payı olduğunun altını çizen Kalay, her yıl 30 yeni ürün lansmanı gerçekleştiren Hilti’nin 2013 yılında AR-GE’ye 189 milyon İsviçre Frangı (CHF) (yaklaşık 440 milyon TL) yatırım yaptığını söyledi. Kalay, Hilti’nin inşaat sektörünün ihtiyaçlarını iyi analiz edebilme hedefiyle dünya çapında her gün yaklaşık 200 bin müşteri ile iletişim halinde olduğunu da belirtti. 

2014 hedefi: Yüzde 36 büyüme
Hilti’nin Türkiye pazarına 1982 yılında girerek 1997 yılına kadar distribütörlük olarak temsil edildiğini anlatan Kalay, “Hilti Türkiye, son yıllarda göstermiş olduğu gelişimle 2011 yılı başından bu yana  10 ülkenin (Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Moğolistan, Kırgızistan, Ermenistan, Gürcistan, Tacikistan, Moldova ve Kuzey Irak) bağlı olduğu bir üs konumunda. Geçtiğimiz 5 yıl içinde yıllık ortalama yüzde 29 oranında büyüme kaydeden  Hilti Türkiye, inşaat sektörünün yüzde 7,1 büyüdüğü 2013 yılını ise yüzde 34’lük büyüme ile kapattı. Bu büyüme oranı ile bağlı olduğu META Bölgesi’nde (Middle East, Turkey and Africa / Ortadoğu, Türkiye ve Afrika) en fazla büyüyen ülke oldu.” diye konuştu. Kalay, Hilti Türkiye’nin 2014 yılında yüzde 36’lık büyüme hedeflediğini de bildirdi. 

Kentsel dönüşümde Hilti
Kalay, Türkiye’nin en önemli gündem maddelerinden biri olan kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlı ve güvenli ilerlemesine de katkı sağladıklarını belirttiği açıklamasında, bina analizlerinde "Hilti’nin Donatı Tarama Sistemi PS250" nin kullanılmakta olduğunu vurguladı. 

Kalay açıklamasında ayrıca, Hilti Türkiye’nin, 20 Mayıs’ta sonuçları açıklanan “Great Place to Work Turkey”-“Türkiye’nin En İyi İşverenleri” değerlendirmesinde, on ikincilikten dokuzunculuğa yükseldiklerini hatırlattı.