Hilton'dan gençlere kariyer planlama desteği

Türk Hilton Worldwide otelleri, dünyanın en büyük kariyer organizasyonlarından birisi olarak kabul edilen "Hilton Worldwide'da Kariyer Olanakları" etkinliklerinin Türkiye ayağına ev sahipliği yaptı

Hilton'dan gençlere kariyer planlama desteği

27 Mayıs 2014/Emlakwebtv
Hilton Worldwide tarafından, dünyanın çeşitli ülkelerindeki Hilton otelleri ve genel merkezlerinde düzenlenen "Careers@Hilton Live: Hilton Worldwide’da Kariyer Olanakları" etkinliklerine Türkiye'de de devam edildi. Türkiye genelinde, İstanbul, Ankara, İzmir, Kayseri, Adana, Mersin, Şanlıurfa, Kütahya, Konya ve Mardin olmak üzere 10 şehirdeki 14 Hilton Worldwide oteli, “Careers@Hilton Live: Hilton Worldwide’da Kariyer Olanakları” etkinliğine ev sahipliği yaptı. 

Conrad Istanbul, Hilton Istanbul Bosphorus, Hilton Istanbul Bomonti, Hilton ParkSA, Hilton Izmir, Hilton Ankara, Adana HiltonSA, Mersin HiltonSA, Kayseri Hilton, Hilton Garden Inn Şanlıurfa, Hilton Garden Inn Kütahya, Hilton Garden Inn Konya, Hilton Garden Inn Mardin ve Golden Horn Istanbul’daki etkinliklere 400’ün üzerinde genç katıldı.

Otelcilik endüstrisi gençler için fırsat
Hilton Worldwide Türkiye Bölge İK Direktörü Sandra Gülerşen etkinlikle yaptığı açıklamada “Gençler iş bulmakta zorlanıyor, fakat hızla gelişen, enerjik otelcilik endüstrisi, farklı becerilere ve ilgi alanlarına sahip gençler için muhteşem fırsatlar sunuyor. Düzenlediğimiz bu etkinliklerde gençlerle iletişim kuruyor; onlara, gelecekleri hakkında bilinçli karar verebilmek için ihtiyaç duydukları bilgileri veriyor ve deneyim edinmelerini sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

1 milyon gence iş imkanı
Careers@Hilton Live: Hilton Worldwide’da Kariyer Olanakları” Hilton Worldwide’ın ‘Açık Kapılar’ girişimi kapsamında gerçekleştiriliyor. 2019 yılına dek en az 1 milyon gence ulaşarak onların kariyer potansiyellerini ortaya çıkarmalarını ve kullanabilmelerini hedefleyen girişim, Hilton Worldwide’ın gençlerin hayatını iyileştirme misyonuna hizmet ediyor.