Hilton İstanbul Bomonti’den Dünya Saati’ne destek

“Dünya Saati” uygulamasına destek veren Hilton İstanbul Bomonti’de otelin aydınlatmaları bir saat süreyle en düşük seviyeye indirildi

Hilton İstanbul Bomonti’den Dünya Saati’ne destek

31 Mart 2014 / Emlakwebtv
İstanbul'un en büyük otellerinden biri olan Hilton İstanbul Bomonti, çevreye karşı duyduğu sorumluluk bilinci ve sürdürülebilirliğe verdiği önem çerçevesinde “Dünya Saati” uygulamasına kapsamlı şekilde destek verdi. Uygulama kapsamında 29 Nisan cumartesi günü, 20.30 – 21.30 saatleri arasında otelin dış cephe aydınlatması mümkün olan en düşük seviyeye çekildi; lobi, ana restoran the globe ve rooftop bar Cloud 34 başta olmak üzere pek çok ortak kullanım alanında aydınlatmalar minimuma indirildi. Mum ışığıyla aydınlatılan lobide etkileyici bir piyano performansı sergilenirken, otelin koridorlarındaki ışıklar da kapatılarak, yalnızca kapıların üzerinde yer alan oda numaraları aydınlatıldı.

Ayrıca uygulama süresince otelin çeşitli alanlarında yer alan ekranlardan sürdürülebilirlik, iklim değişikliği ve insanoğlunun doğaya verdiği zarar gibi konuları soyut biçimde işleyen “Fuse in Earth Hour 2014” isimli video yayınlandı. Uygulamanın sona ermesinin ardındansa, lobideki konuklara “Dünya Saati” için özel olarak hazırlanmış bir pasta ikram edildi.