Hilton Worldwide İstanbul'da büyüyor

Hilton Worldwide, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda ekonomi sınıfında hizmet veren Hampton by Hilton markasına ait otelin açılışıyla ilgili franchise sözleşmesini imzaladı. Otelin, 2016'nın birinci çeyreğinde açılması bekleniyor..

Hilton Worldwide İstanbul'da büyüyor

Hilton Worldwide, 2016 yılının ilk çeyreğinde faaliyete başlayacak yeni Hampton by Hilton markasına ait yeni oteliyle İstanbul Anadolu'daki portföyünü genişletmeyi planlıyor. Hamton by Hilton Sabiha Gökcen Airport, MVK Yapı tarafından işletilecek.

Hilton 30 oteliyle hizmet veriyor
Yeni yatırımla birlikte Türkiye'deki Hilton markalı otel sayısı 30'un üzerine çıkacak. İnşaatı devam etmekte olan yeni oteldi 148 oda yer alacak. Yatırımla ilgili bilgi veren Hilton Worldwide Avrupa ve Afrika Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Patrick Fitzgibbon Türkiye'nin ilk havaalanı oteli Hilton Garden INn İstanbul Atatürk Airport'un açılmasının ardından, firmanın en merkezi noktalardan birinde daha hizmet vermeye başlayacağını söyledi. Fitzgibbon: " Son olarak Mastercard Global Hedef Şehirler Endeksi 2015'te beşinci sırada bulunan İstanbul’un dünyadaki önemi artmaya devam ediyor ve bizler de konuklarımızı Hampton by Hilton Sabiha Gokcen Airport’ta ağırlamak için sabırsızlanıyoruz.”

MVK Yapı ve San. Gayrimenkul Yatırım Tic. A.Ş. yönetim kurulu üyesi Ertürk Mavuk da konuyla ilgili olarak: “İlk otel projemize başlarken, uluslararası alanda tanınan, güçlü ve sadık bir müşteri kitlesine sahip olan Hampton by Hilton gibi bir markayla yakın işbirliğinin önemli olduğunu düşündük. Otel pazarına daha fazla yatırım yapmak için diğer fırsatları da inceliyoruz ve yakın gelecekte yeni projelerimizi açıklamak için sabırsızlanıyoruz.”

Hampton by Hilton Oteli
Hampton by Hilton Sabiha Gokcen Airport, Osmanlı Bulvarı ile Millet Caddesi’nin kesiştiği noktada, 2009’da 6.6 milyon olan yolcu sayısı 2014’e kadar üç kattan fazla artarak 23.6 milyona[3] ulaşan havalimanına 1,5 km mesafede yer alacak. Tüm konuk odalarında Hampton by Hilton’un özel yataklarının bulanacağı otel ayrıca 24 saat açık snack bar ve 200 metrekareyi aşkın etkinlik alanıyla hizmet verecek. Tüm Hampton by Hilton otellerinde olduğu gibi, Wi-Fi ve sıcak kahvaltı da oda ücretlerine dahil olacak.