Hilton Worldwide, Türkiye portföyüne 50. oteli ekledi

Hilton Worldwide, üst üste imzalanan yeni otel anlaşmalarının ardından, bugün Türkiye’deki 50. Hilton otelinin işletilmesi için anlaşmaya varıldığını açıkladı

Hilton Worldwide, Türkiye portföyüne 50. oteli ekledi

4 Şubat 2014 / emlakwebtv
Hilton Worldwide, üst üste imzalanan yeni otel anlaşmalarının ardından, bugün Türkiye’deki 50. Hilton otelinin işletilmesi için anlaşmaya varıldığını açıkladı. Ever Kocaeli Turizm Ticaret A.Ş.’ye ait olan ve Hampton by Hilton markası altında faaliyet gösterecek bu en yeni tesisin, 2016 başında konuklarını ağırlamaya başlaması planlanıyor.

Hampton by Hilton Kocaeli 2016’da açılacak
Türkiye, yılda 30 milyondan fazla ziyaretçi çekiyor. 2007’de Türkiye’de 10’dan az tesisi olan Hilton Worldwide da bu dinamizme yakışır bir büyüme sergiledi. Daha geçen ay İzmir’de iki, İstanbul’da da bir yeni projeyi duyuran şirketin son açılan otellerin arasında, İstanbul’un tam merkezinde yer alan yeni Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Konferans Merkezi de bulunuyor. Tarzıyla dikkat çeken ve İstanbul’un en büyük oteli olma özelliğini taşıyan tesis, 829 konuk odası ve süitin yanı sıra, 12.000 metrekarelik modern bir etkinlik alanına da sahip.

Holthouser: “tüm markalarımızın Türkiye’de çok popüler olduğunu görüyoruz”
Hilton Worldwide Küresel Markalar Başkan Yardımcısı Jim Holthouser, “İster sofistike konferans ve etkinlik imkanlarına sahip gösterişli ve büyük çaplı olsun, isterse de ana eğlence merkezlerinde konuşlandırılmış samimi ve odaklı hizmet otellerimiz olsun, tüm markalarımızın Türkiye’de çok popüler olduğunu görüyoruz. Türkiye’nin bir turizm merkezi olarak devam eden popülerliği de otellerimiz için harika bir fırsat teşkil ediyor ve turizm ve iş amaçlı seyahatlerin sayısı arttıkça, yüksek değerli ve kaliteli markalarımızı sunabileceğimiz yeni yerler aramaya devam edeceğiz” yorumunda bulundu.

Fitzgibbon: “Bu anlaşma, Avrupa’daki büyümemiz açısından önemli bir kilometre taşı oluşturuyor”
Hilton Worldwide Avrupa ve Afrika Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Patrick Fitzgibbon, konuyla ilgili olarak, “Bu anlaşma, Avrupa’daki büyümemiz açısından önemli bir kilometre taşı oluşturuyor. İstanbul’un uçuş bağlantıları diğer tüm küresel şehirlerden daha hızlı artıyor ve buna bağlı olarak Türkiye’nin en popüler bölgelerinde iş ve eğlence amaçlı konaklamaya yönelik talep de artıyor. Bu yeni oteller, Avrupa’nın en heyecan verici pazarlarından birine olan uzun vadeli bağlılığımızı kanıtlamakta” ifadesini kullandı.