Hızlı tren projesi Göztepe'de konut fiyatlarını uçuracak

Aydoğan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Aydoğan, hızlı tren ve metro yolundaki projelerin hem lokasyon hem de uygun metrekare fiyatları nedeniyle yatırım için değerlendirilmesi gerektiğini belirtiyor.

Hızlı tren projesi Göztepe'de konut fiyatlarını uçuracak

Aydoğan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Aydoğan, özellikle son dönemde popülaritesi artan Bağdat Caddesi’nde oturmak isteyenlere yeni bir lokasyon öneriyor: Göztepe.

Göztepe'nin değeri daha da yükselecek
İrfan Aydoğan 
 eski tren hattının kaldırılıp hızlı tren hattının ve metronun bu lokasyondan geçmesi ile birlikte bölgenin değerinin 2017 yılında yüzde 30 oranında artacağına vurgu yaparak.

Hızlı tren projesi Göztepe'de konut fiyatlarını uçuracak

“4 yıl önce başlayan kentsel dönüşümün özellikle Bağdat Caddesi’nde daha yoğun yaşanması, arsa maliyetleri, metrekare satış fiyatlarını arttırdı. Bugün Erenköy, Suadiye gibi Bağdat Caddesi’nin tam üzeri lokasyonlarda konut almak istediğiniz zaman metrekare fiyatları minimum 6000 Dolar’dan başlıyor. Oysa Cadde’nin bir üst paralelinde yer alan ve eski tren hattı yerine geçecek hızlı tren ve metro hattının 2018 yılında açılmasıyla Göztepe gibi lokasyonlarda konutlar, 2017 yılından itibaren minimum yüzde 30 oranında değer kazanacak.” dedi.

İrfan Aydoğan, şu an aynı lokasyonda konut metrekare fiyatlarının 3000 Dolar’dan başladığına dikkat çekerek, yatırım veya oturmak için ev almak isteyenlerin, bankaların konut kredi faiz oranlarındaki indirim ve hızlı tren projesinin daha açılmaması nedeniyle ellerini hızlı tutmaları gerektiğini de belirtti.

 

 

Firma Bilgisi: Aydoğan Inşaat
Proje Bilgisi: aydoğanpark