Hızlı trene gece mesaisi

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan'ın önceki gün yaptığı 'Hızlı trende yük de taşınacak!' ifadesinin ayrıntıları belli oldu. Hızlı tren projesinde, İstanbul-Bursa gibi hatlarda gece saatlerinde yük taşımacılığı yapılacak

Hızlı trene gece mesaisi

30 Haziran 2014/Emlakwebtv
Ulaştırma, Denizlcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın önceki gün yaptığı, 'Hızlı trende yük de taşınacak' açıklamasının ayrıntıları belli olmaya başladı. Buna göre İstanbul-Bursa ve Konya-Karaman-Adana hatlarında, yalnızca gece saatlerinde geçerli olmak üzere yük taşımacılığı yapılacak.

Dünya Gazetesi'nden Meltem Gündüz'ün haberine göre, hızlı tren hatlarında yalnızca gece olmak üzere yük taşımacılığı da yapılacak. Başlangıç güzergahı olarak da İstanbul-Bursa ve Konya-Karaman-Adana hattı belirlendi.

2023'e kadar 25 bin km hedefi
Habere göre, 2023 yılına kadar hızlı tren hattı uzunluğunun 10 bin kilometreye ulaşması hedefleniyor. Demiryolu taşımacılığının toplam içindeki yüzde 2'lik payını, bu süre zarfında yüzde 15'e ulaştırmayı planlayan Bakanlığın önündeki en büyük proje ise TCDD'nin özelleştirilmesi. Demiryollarında Serbestleşme sürecinin bir parçası olarak düşünülen TCDD Taşımacılık A.Ş.'nin oluşumu 2014 yıl sonunda tamamlanacak. 

Firma Bilgisi: Mesa