Hoşdere 5. etapta yer teslimi yapıldı

Emlak Konut GYO ile Cihan İnş&Konut Yapı İş Ortaklığı arasında, Esenyurt Hoşdere 5. Etap İşi kapsamında yer teslimi yapıldı

Hoşdere 5. etapta yer teslimi yapıldı

Emlak Konut GYO, İstanbul Esenyurt Hoşdere 5. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşım İşi" kapsamında yer teslimini, yüklenici firma "Cihan İnş. Müh. San. ve Tic. A.Ş&Konut Yapı End. San. ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı'na yaptığını açıkladı. 

Emlak Konut'tan KAP'a 5. Etap yer teslimi açıklaması
Konuyla ilgili olarak Kamuyu Aydınlatma Platformu-KAP'a bir açıklamada bulunan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı: Şirketimiz projelerinden "İstanbul Esenyurt Hoşdere 5. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" nin Yer Teslimi, Yüklenici "Cihan İnş. Müh. San. Ve Tic. A.Ş & Konut Yapı End. San. Ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı"na 29.06.2016 Çarşamba günü yapılmıştır." dedi. 

Esenyurt Hoşdere 5. Etap İhalesi
30.3.2016 tarihinde ihalesi yapılan Hoşdere 5. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi'ne ilişkin sözleşme de Haziran ayı içerisinde imzalanmıştı. İş ortaklığı, Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri'ni 626.000.000 TL, Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri'ni ise 156.500.000 TL ile ihaleyi kazanmış, şirketin satış karşılğı payı ise yüzde 25 olarak belirlenmişti. 

Cihan İnşaat İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürü Bengi Hışır, 156 milyon 500 bn TL hasılat taahhüdü ile kazandığı 5. etap üzerine, ticari ünite ve residanslardan oluşan dev bir proje inşa edmeye hazırlanıyor.