Hükümet kurulmadan sorunlar çözülmez

SVR Group Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Çubukçu, seçim döneminin konut sektörünü ciddi ölçüde etkilediğini söyledi. Çubukçu, "Belirsizlikler hükümet kurulmadan giderilemez..." dedi

Hükümet kurulmadan sorunlar çözülmez

Seçim döneminin gayrimenkul sektörü üzerinde önemli etkisi bulunduğunu söyleyen SVR Group Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Çubukçu, taşların yerine oturması için hükümetin bir an önce kurularak ekonomiye yön verilmesi gerektiğini söyledi. Çubukçu, 2015 sonuna kadar sektörün öncelikli işinin mevcut projelerin tamamlanması ve satışların gerçekleştirilmesi olduğunu kaydetti.

Seçim ortamı sektörü etkiledi
Tüm dünya ekonomilerinin seçim atmosferi ve yoğunluğundan etkilendiğini belirten Çubukçu, her ülkede olduğu gibi Türkiye'de de ekonominin içinde bulunduğu seçim ortamından etkilendiği üzerinde durdu. Çubukçu, özellikle yatırımı uzun perspektifli olan ve güven ortamına ihtiyaç duyulan gayrimenkul sektörünün istikrara dayandığını belirterek: 

"Dolayısıyla bir ayını geride bıraktığımız seçim atmosferinin ardından hükümetin bir an önce kurulması gerekmektedir. Hükümetin hızlı bir kuruluş sürecine girmesine paralel olarak yeni projelerin ve el değiştirmelerin süratle gerçekleşeceğine inanıyorum..." dedi. 

Ekonomi acilen rayına girmeli
2015 yılının sonuna kadar gayrimenkul sektöründe yer alan firmaların başlamış oldukları projeleri sonlandırması ve satışları gerçekleştirmelerinin en öncelikli gündem maddesi olduğuna dikkat çeken Çubukçu, sektörün yeni projeler geliştirmesi ve tekrar canlılık kazanması için hükümetin derhal kurulması ve güven tazelemesi gerektiğine de dikkat çekti.

SVR Group projelerine devam ediyor
Çubukçu, SVR Group'un sürdürdüğü projeler hakkında da bilgi verdi. Göztepe'de yatırımlarına devam ettikleri Business İstanbul'un 2015 yılı için planlanan yatırımlarının plana uygun olarak sürdüğünü ifade eden Çubukçu, projenin büyüklüğü ve özellikleri göz önüne alındığında seçim atmosferine rağmen projeye olan yoğun ilgide herhangi bir sapma olmadığını söyledi. . Uluslararası tecrübeyle inşa edilen Business İstanbul'un Türkiye genelinde gayrimenkul sektörünün en önemli yatırımlarından biri olduğunu dile getiren Çubukçu, projenin eşsiz bir lokasyonda yer almasının bunun en önemli nedeni olduğu üzerinde durdu. 

Firma Bilgisi: Svr Group