Hükümet Soma Holding'e tepkisiz

Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan, yaşanan olaylar nedeniyle Hükümet'ten kendisine herhangi bir tepkinin gelmediğini söyledi

Hükümet Soma Holding'e tepkisiz

16 Mayıs 2014/Emlakwebtv
Soma Faciasının üzerinden dört gün geçtikten sonra bir basın toplantısı düzenleyen Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan, yaşanan olaylar nedeniyle "hükümetten" kendisine bir tepki gelmediğini söyledi.Yaptıkları görüşmelerde "hükümet yetkililerinin" kendisini üzüntülerini aktardığını belirten Gürkan, Başbakan ile kişisel yakınlık kuşkularıyla ilgili olarak da:"Başbakan ile ilk kez buraya geldiğinde el sıkıştım. Önceden tanışmıyoruz." dedi.

En iyisi bu
Alp Gürkan yaptığı açıklamalar sırasında kazanın yaşandığı madeni "en iyi madenlerden" birisi olduğuna değindi. Yaşam Odası uygulamasının, Maden Yasası'nda bulunmadığına dikkat çeken Gürkan, Üst bölümde yaşam odası yok; alt bölümde de yeni yapılıyordu." diyerek, kazanın yaşandığı yerde "Yaşam Odası'nın" bulunmadığı itirafında bulundu. Gürkan: "Üretim aşağıda olduğundan yukarıda oda olsa da faydası olmazdı." dedi.

Vicdani rahatsızlık hissettiğini belirten Gürkan, buna rağmen "ocağı devretmeyi düşünmediğini" belirtti.