Hyatt Ataköy inşaatı mühürlendi

Ataköy sahilinde yükselmekte olan Hyatt Regency Otel inşaatı Bakırköy Belediyesi ekipleri tarafından mühürlendi. Belediye ekiplerinin yaptığı incelemede projeye aykırılıklar tespit edildi

Hyatt Ataköy inşaatı mühürlendi

31 Mayıs 2014/Emlakwebtv
Bakırköy Belediyesi ekipleri, Ataköy  sahilinde yükselmekte olan Hyatt Regency Oteli inşaatında yaptıkları incelemede, proje aykırılıkları tespit ederek, "yapı tatil tutanağıyla" inşaatı mühürledi. Radikal'in haberine göre, Ağustos 2014'de açılması planlanan otelde, projeye aykırı olarak 430 metrekarelik eklemeler tespit edildi.

İnşaatın yeniden başlayabilmesi için eklemelerin iptal edilerek, projeye uygun hale getirilmesi gerekiyor.  Radikal Gazetesi'nde yer alan haberde TOKİ tarafından düzenlenen ihalelerle satışa çıkarılan Ataköy sahilinde yapılaşmalarla ilgili İstanbul 5. İdare Mahkemesi'nin durdurma kararı verdiği hatırladıldı. İnşaatları mühürlemek için resmi tebligatı beklemeye koyular Bakırköy Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, 26 Mayıs'ta yaptıkları denetlemelere ilişkin raporunda otel projesinde, yaklaşık 439 metrekarelik bir fazlalık tespit edildiğini yazdı.

Gazetenin haberine göre Semt sakinlerinin ve çevreci grupların büyük tepkisiyle karşılanan Ataköy'deki yapılaşmaya ilişkin olarak Mimarlar Odası ve bir mahalle derneği tarafından açılan iki dava halen devam ediyor.

Proje Bilgisi: Köy