İBB'den Ağrı'ya 20 milyon TL'lik yatırım

İBB, "kardeş belediye" uygulaması kapsamında Ağrı'ya 20 milyon TL'lik yatırım yapma kararı aldı

İBB'den Ağrı'ya 20 milyon TL'lik yatırım

24 Mayıs 2014 / Emlakwebtv
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından, Ağrı'ya "kardeş belediye" uygulaması kapsamında 20 milyon TL'lik yatırım yapılacak. AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, yaptığı açıklamada, birtakım projeleri, başka bakanlıkların ve başka belediyelerin de desteklediğini söyledi.

İBB'nin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Ağrı'ya heyet gönderdiğini ifade eden Aydın, şöyle konuştu: "Heyet burada bir inceleme yapıyor. Ağrı'nın çok hayati bir projesine katkı sunacaklarını, bu projeyi gerçekleştireceklerini ifade ediyorlar. Ağrı'da eski Orduevi'nin bulunduğu yer 13 bin metrekare civarında, Çevresiyle birlikte 22 bin metrekare ve Ağrı'nın bir kent meydanına ihtiyacı var. Bir kapalı otopark ihtiyacı var. Altı kapalı otopark, üstü kent meydanı olacak şekilde, rekreasyon alanları, yürüyüş alanları, orada dinlenme alanlarıyla birlikte çok güzel hem görselliği olan hem Ağrı'nın ihtiyacına cevap verebilecek olan güzel bir meydanımız, inşallah bir parkımız olacak."

Aydın, söz konusu 22 bin metrekare alanın altını da üstünü de değerlendirdiklerini belirterek, "Altında kapalı otopark olacak çünkü Ağrı'nın o bölgede çok ciddi otopark sorunlarını da görmüş durumdayız. Bütün bunları inşallah çözeceğiz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi belki 20 milyonu bulabilecek hatta geçebilecek büyüklükte çok önemli bir projeyi Ağrı Belediyesi'nin devamı halinde, bir kardeş belediye bir ağabey belediye olarak inşallah Ağrı'mızın bu büyük projesine destek verecektir ve bu projeyi üstlenecektir. Ağrı halkı için Ağrılı kardeşlerimiz için hayırlı olsun" diye konuştu.