İBB'nin yeni merkezi 2017'de hazır

İBB'nin tüm hizmet birim ve şirketlerini bir araya getirecek proje inşaatı için geri sayım başladı. Seyrantepe'ye inşa edilecek tesisin maliyeti 900 milyon TL olacak

İBB'nin yeni merkezi 2017'de hazır

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nintüm hizmet birim ve şirketlerini bir araya getirecek proje inşaatı için geri sayım başladı. Seyrantepe'ye inşa edilecek tesisin maliyeti 900 milyon TL olacak.

İBB'nin binaları satılacak
Belediyeye ait tüm binaları satışa çıkarmaya hazırlanan İBB, Seyrantepe Hizmet Binası Kompleksi için çalışmalarına başladı. Belediye'nin tüm birimlerini bir araya geçirecek olan kompleksin, 2017 yılında tamamlanması bekleniyor. Toplamda 300 bin metrekare inşaat alanına sahip olacak komplekste ayrıca 46 bin metrekare açık alan yer alacak. 68 kat üzerinde yükselecek gökdelenin toplam yüksekliği ise 281. 5 metre olacak.  

Saraçhane binası otel mi olacak?
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait Saraçhane'de yer alan İBB Başkanlık binasının ise otel olarak kullanılmak üzere satışa çıkarılacağını konuşuluyor. İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın yakın çevresine, böylesine özellikli bir lokasyonda kurulacak bir turizm tesisisinin binlerce kişiye istihdam sağlama imkanı sağlayacağını belirttiği söylenirken, İSKİ'nin Aksaray'daki binasının de 4 yıldızlı bir hizmet yeri haline dönüşeceği vurgulanıyor. 

Seyrantepe Hizmet Binası
Sözcü Gazetesi'nden İsmail Şahin'in haberine göre dört yıldan bu yana gündemde olan Seyrantepe Hizmet Binası içi ihalesini Arima Mimarlık kazandı. Arima tarafından hazırlanan projenin 900 milyona tamamlanması bekleniyor.