İBB'de metrobüs yolu seferberliği

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 52 kilometrelik metrobüs asfaltının yenileme çalışmalarına 26 Temmuz pazar günü başlayacak

İBB'de metrobüs yolu seferberliği

Metrobüs yolunun 52 kilometrelik asfalt yenileme çalışmaları 26 Temmuz Pazar günü başlayacak. İstanbul Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, seyir konforunun artırılması ve daha rahat sürüş imkanını sağlama amacıyla girişilen yenileme çalışmasarının 4 etap halinde sürdürüleceği belirtildi.

Daha konforlu bir yolculuk için
Günde 750 binin üzerinde yolcu taşıyan metrobüs hattının yenileme çalışmaları başlıyor. İstanbul'un ana arterlerindeki trafik yoğunlununğu azaltılması ve yolcuların hızlı ve konforlu yolculuğunu sağlamak amacıyla 2007 yılında hizmet vermeye başlayan Metrobüs yolu üzerindeki asfalt yenilenecek. Pazar günü 23.59'da başlayan çalışmalar 90 boyunca ve 4 etap halinde tamamlanacak. İlk etopta, Zincirlikuyu-Cevizlibağ, ikinci etapta Avcılar-TÜYAP, üçüncü etapta ise Söğütlüçeşme Boğaz Köprüsü ele alınacak. Çalışmalarda son olarak Cevizlibağ-Avcılar lokasyonu yenilenecek. 

Herhangi bir aksama olmayacak
Yenileme çalışmaları sırasında herhangi bir aksamanın yaşanmayacağı açıklanırken, mesai saati olarak 23.00-05.00 arası seçildi. İşlerin daha hızlı yürütülebilmesi için ileri teknoloji ürünü katkılardan da yararlanılaca olan lokasyonlarda her iki yönden şerit daraltma yöntemi kullanılacak. Çalışmalar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı tarafından ve İSFALT'tan 300 kişilik ekip tarafından yürütülecek.

Çalışmada başta tekerlek izi oluşumları olmak üzere, çatlak, çukur oluşumları, köprü derslerindeki bozulmalar ve baca-ızgara problemleri gibi olumsuzluklar giderilecek.