İBB'den 19 Eylül için özel önlem: Toplu ulaşım ücretsiz

İBB, Bayram dönüşü ve eğitim öğretim yılının açılışıyla birlikte kent trafiğinde oluşabilecek yoğun yükü engellemek amacıyla özel önlemler aldı.

İBB'den 19 Eylül için özel önlem: Toplu ulaşım ücretsiz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 9 günlük Kurban Bayramı sonrasında İstanbul trafiğini rahatlatmak için özel önlemlere almaya hazıralınyor. İBB'nin resmi sosyal medya hesabından yapılan duyuruda, oluşabilecek trafik yükünün azaltılması amacıyla, 19 Eylül Pazartesi günü belli saatlerde ulaşımın ücretsiz olacağı bilgisine yer verildi. Eğitim-öğretim yılının ilk haftasında ayrıca, ağır tonajlı araçlarına trafiğe çıkışına da kısıtlama getirildi. 

19 Eylül'de toplu ulaşımın ücretsiz olacağı saatler
Konuyla ilgili olarak İBB tarafından yapılan açıklamada, 19 Eylül Pazartesi günü 06.00-14.00 arası toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet verecek..." ifadelerine yer verildi.

Ağır tonajlı araçlara trafik engeli
Ulaşımda yaşanabilecek sıkıntıları minimüm düzeye çekmeyi hedeflediklerini vurgulayan İBB açıklamasında ayrıca ağır tonajlı araçların okulların açılış haftasında 06.00-10.00 saatleri arasında trafiğe çıkamayacağı ve şantiye ve yollarda yapım çalışmalarının sürdürülemeyeceği aktarıldı. 

İBB'den 19 Eylül için özel önlem: Toplu ulaşım ücretsiz

Topbaş'dan vatandaşlara tavsiye: Toplu ulaşım araçlarını kullanın
Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yeni eğitim-öğretim yılının başlayacağı 19 Eylül itibarıyla trafikte sıkıntı yaşanmaması için ek seferler koyulacağını belirterek, vatandaşlara şehir içi ulaşımda toplu ulaşımı kullanma çağrısında bulundu.