İBB'den metrobüs açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yolcu yoğunluğundan dolayı talebi karşılayamayan Şirinevler metrobüs üst geçidinde yenileme çalışması başlatacağını duyurdu.

İBB'den metrobüs açıklaması

Beylikdüzü Tüyap ve Kadıköy Söğütlüçeşme arasında hizmet veren metrobüs, artık çileye dönüşmeye başladı. Metrobüsler, duraklar ve üstgeçitler, yolcu kalabalığından ihtiyaca cevap veremez hale geldi. Metrobüs duraklarında bekleme süreleri sabah ve akşam işe gidiş geliş saatlerinde rahatlıkla 40 dakikayı buluyor. Yapılan yenileme ve genişletme çalışmaları bir süre sonra tekrar yetersiz hale geliyor. Metrobüs Şirinevler üstgeçidi ise bu duraklardan biri. Artık insanlar buradan metrobüse binmek bir yana, metrobüse ulaşamaz hale geldi. İşte bu sebeple Şirinevler metrobüs üstgeçidi yolcu trafiğini karşılamakta yetersiz kaldığı için metrobüs istasyonu yay üst geçidince yenileme çalışmaları başlayacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Şirinevler metrobüs durağı yaya üst geçidi çalışmaları sebebiyle, 25 - 27 Ağustos tarihlerinde 22.00 ile 06.00 saatleri arası geçici trafik düzeni kararının alındığı belirtildi. 

Bu yollara dikkat
İstanbul Büyükşehir Belediye'sinin Şirinevler metrobüs yaya üst geçidi yenileme çalışmasıyla ilgili duyurusu şu şekilde; 
"25 Ağustos 2016 Perşembe günü 22:00 - 06:00 saatleri arasında Ankaraistikametinde, D-100 Karayolu'nun bir şeridi ile Güney Yanyol'un tamamı kapatılıp, trafik D-100 Karayolu'nun iki şeridinden işleyecektir.
26 Ağustos 2016 Cuma günü 22:00 - 06:00 saatleri arasında Edirne istikametinde D-100 Karayolu'nun bir şeridi ile Kuzey Yanyol'un tamamı trafiğe kapatılıp, trafik D-100 Karayolu'nun İki şeridinden sağlanacaktır.
27 Ağustos 2016 Cumartesi günü 22:00 - 06:00 saatleri arasında Ankara istikametinde D-100 Karayolu'nun tamamı trafiğe kapatılacak ve Trafik Güney Yanyol'dan sağlanacaktır."