İBB'den Ortaköy Viyadüğü uyarısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ortaköy'ü Boğaz Köprüsü'ne bağlayan bağlantı yolu üzerinde yarın başlayacak bakım çalışmalarının 7 Şubat'a kadar devam edeceğini açıkladı

İBB'den Ortaköy Viyadüğü uyarısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beşiktaş-Ortaköy Viyadüğü'nde 22 Ocak'tan itibaren onarım çalışmalarına başlanacağını duyurdu. Boğaz Köprüsü'ne bağlantı yolu üzerinde gerçekleştirilecek olan bakım ve onarım çalışmaları iki etap halinde gerçekleşecek. İlk etap çalışmaları yarı (22 Ocak'ta) başlayacak ve 30 Ocak'a kadar sürecek. İkinci etap çalışmaları ise bu tarihten itibaren 7 Şubat'a kadar devam edecek. İlkt etapta Avrupa, ikinci etap çalışmalarında ise Avrupa yönü çalışmaları gerçekleştirilecek. 

Çalışmalar gece yürütülecek
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, yapım ve onarım çalışmalarının iki etapta yapılacağı ve bu süre içerisinde sürücülerin alternatif güzergahları kullanacağı belirtildi. Buna göre Avrupa-Anadolu Yönünde başlayacak ilk etap çalışmaları 22 Ocak-30 Ocak döneminde tamamlanacak. 

İstanbul trafiğinin olumsuz etkilenmemesi amacıyla gece 00.00 ile sabah 05.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan yapım çalışmaları sırasında,Yıldız'dan Boğaz Köprüsü'ne uzanan bağlantı kapatılacak. Bu sürede trafik akışı Barbaros Bulvarı-Zincirlikuyu üzerinden sağlanacak

İkinci Etap çalışmaları 7 Şubat'ta tamamlanacak
İBB'nin açıklamasına göre bölgedeki ikinci etap çalışmaları 30 Ocak 7 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Çalışma kapsamında ulaşıma Zincirlikuyu Kavşağı'ndan devam edilecek. Yapım ve onarım kapsamında hız kesici kasislere yer verilecek ve tüm sürücülerin çalışma yapılan bölgedeki trafik işaret ve hız limiti uyarılarına dikkat etmesi istenecek. 

Söz konusu çalışmalar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yürütülecek. Çalışmaların trafik akışını etkilemeden tamamlanması hedefleniyor. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beşiktaş-Ortaköy Viyadüğü-Boğaziçi Bağlantı Yolu Bakım ve Onarım Çalışmaları:

1. Etap: Avrupa Anadolu: 22-30 Ocak

2. Etap: Anadolu-Avrupa Yönü: 30 Ocak 7 Şubat