IC Yatırım Holding, Bomonti'ye Hilton getiriyor

IC Yatırım Holding’in, Bomonti Bira Fabrikası’nın arsasında inşa ettiği otel ve kongre merkezinin işletmesini, Hilton Worldwide yürütüyor

IC Yatırım Holding, Bomonti'ye Hilton getiriyor

3 Kasım 2012 / emlakwebtv
Enerji, altyapı, turizm, inşaat işleri ve sanayi kollarında faaliyet gösteren IC Yatırım Holding, İstanbul Bomonti'de yeni bir otel yatırımına start verdi. Şirket 250 milyon euroluk yatırımla İstanbul'un en büyük, Avrupa'nın ise en büyük 10 şehir otelinden birini hayata geçiriyor. Tarihi 120 yıla dayanan Bomonti Bira Fabrikası'nın da içinde bulunduğu arsada gerçekleştirilecek otelin işletmesini ise Hilton Worldwide yapacak.

Otel bölümü 35 katlı tek kuleden oluşan projede 829 standart ve süit oda, 4 bin 500 metrekarelik fitness ve spa alanı yer alacak. Projenin kongre merkezi kısmanda ise 2 bin 500 ve 800 kişi kapasiteli 2 balo salonu ve 32 toplantı salonu bulunacak.
12 bin 715 metrekare arsa içinde bulunan Bomonti Bira Fabrikası'nın tarihi de yaşatılacak. Binalarını yapısal ve mimari özelliklerini koruyacaklarını belirten Bomonti Uluslararası Kongre Turizm Yatırımları Ticaret Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serhat Çeçen, "Binayı ziyaretçilerin hoş vakit geçirebileceği bir kültür-sanat ve eğlence merkezi haline dönüştüreceğiz. Bunun için birkaç yatırımcı ile görüşmeler yapıyoruz" bilgisini verdi.

2013 sonunda hizmete açılacak
Serhat Çeçen, “İstanbul’un en büyük oteli ve en büyük konaklamalı kongre merkezi olan tesisimiz 250 milyon euro’ya mal oldu. 35 katlı ve 829 odalı otel 2013’ün sonunda açılacak” dedi. Çeçen,Hilton Worldwide ve dünya çapında bilinirliğe sahip Hilton Hotels & Resorts markası ile otel işletmesi konusunda işbirliği yapmaktan mutluluk duyduklarını da sözlerine ekledi.