ICCI 2013 Enerji Oscar Ödülleri için başvurular başladı

Sektörel Fuarcılık tarafından düzenlenen, her yıl ICCI - Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı kapsamında verilen Enerji Oscar Ödülleri için şirketlerin başvuru süreci başladı

ICCI 2013 Enerji Oscar Ödülleri için başvurular başladı

18 Haziran 2013 / emlakwebtv
Türkiye’nin en büyük enerji ve çevre konferansını düzenleyen sektörünün lider kuruluşu Sektörel Fuarcılık, üçüncü kez ICCI 2013 Enerji Oscar Ödülleri ile Türkiye’nin enerji sektöründeki en başarılı santrallerini seçiyor. Enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketler tarafından büyük ilgi gören Enerji’nin Oscar’ları olarak bilinen yarışmada iki farklı kategoride toplam 8 ödülle enerji santralleri onurlandırılacak.

Ödül başvuruları başladı
Türkiye'de ve dünyada en önemli gündem maddelerinden biri haline dönüşen Enerji Sektörüne verilen hizmetleri ve yapılan katkıları desteklemek amacıyla her yıl ICCI - Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı kapsamında sahiplerini bulan Enerji Oscar Ödülleri, ileri vadede yapılacak projeleri ve hizmetleri de teşvik etme amacı taşıyor. Enerji sektörünün Oscar’ları olarak da bilinen ödüller için şirketlerin başvuru süreci başladı. Ödüllere başvuracak şirketler ‘Yenilenebilir Santraller’ ve ‘Termik Santraller’ olmak üzere iki kategoride yarışacak. Yenilenebilir Santraller kategorisinde 5, Termik Santraller kategorisinde ise 3 ödül verilecek. Başvurular www.enerjiodulleri.com adresinden yapılabilecek.

Başvurular ICCI Enerji Oscar Ödülleri jüri üyeleri tarafından ölçülebilir kriterlere verilecek puanlama sistemi ile değerlendirilip, her kategoride en yüksek puanı alan santrale ödül verilecek.

Yarışma jürileri açıklandı
Yarışma için başvuru yapan projeler arasında değerlendirme yapacak ve dereceye girenleri belirleyecek jüri üyeleri de belirlendi. Enerji sektöründe önemli bir deneyime sahip olan ve farklı projeler geliştiren değerli yönetici ve bilim insanlarından oluşan jüri üyeleri şu isimlerden oluştu: Prof. Dr. Beril TUĞRUL (İstanbul Teknik Üniversitesi Enerji Enstitüsü), Doç. Dr. Mustafa TIRIS, (T–Dinamik Enerji), Muzaffer BAŞARAN (Teyo), Dr. Oğuz CAN (Recydia) ve Yasemin ÖRÜCÜ (ETKB Enerji İşleri Genel Müdürlüğü).

ICCI 2013 Enerji Ödülleri Kategorileri:
Yenilenebilir Santraller
• Rüzgar Santralleri
• Hidroelektrik Santralleri
• Jeotermal Santralleri
• Biyokütle ve Atık Santralleri
• Güneş Santralleri

Termik Santraller
• Doğalgaz Santralleri
• Kömür Santralleri
• Atık Isı Santralleri