ICF Türkiye 2014-2014 yönetim kurulu belli oldu

ICF Türkiye 2014-2016 Yönetim Kurulu Başkanı Naci Demiral oldu

ICF Türkiye 2014-2014 yönetim kurulu belli oldu

21 Mayıs 2014 / Emlakwebtv
Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye), 3. Olağan Genel Kurul seçimlerini 14 Mayıs 2014, Çarşamba tarihinde gerçekleştirdi. Seçim sonuçlara göre 2012 – 2014 Dönemi ICF Türkiye Başkanı Nur Velidedeoğlu Kavuncu unvanını 2014 - 2016 ICF Türkiye Dönem Başkanı seçilen Naci Demiral’a devretti. 

Başkanlık seçimleri sonrası bir açıklama yapan ICF Türkiye Başkanı Naci Demiral; “2005 yılından bu yana ülkemizde koçluk mesleğinin yaygınlaştırılması ve tanınması için çalışmalar yürüten ICF Türkiye olarak, çalışmalarımıza yeni dönemimizde de tüm hızımızla devam edeceğiz. Koçluğun artık bir meslek olarak kabul edildiği ülkemizde bundan sonraki hedefimiz mesleğimizi daha çok insana ve farklı kitlelere anlatmak olacaktır. Umuyorum ki mesleğimizin yakın gelecekte, tıpkı dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bilinirliğini katlanarak artıracaktır. Geçmiş dönem başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerimize bugüne kadar sarf ettikleri emekler için şahsım ve 2014-2016 Dönemi Yönetim Kurulu adına teşekkür ederim” dedi.

Seçimlerde 2014 - 2016 dönemi yönetim kurulu listesi de belli oldu. Böylece; alfabetik isim sırasına göre; Yönetim Kurulu Asıl Üyeleri; Burcu Yarar, Manolya Tanla, Nuray Türkkan, Naci Demiral, Osman Erk, Souzan Bachır, Tunçel Gülsoy. Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri; Ahmet S. Koçel, Rana Pendar, Aslı Poyrazoğlu, Umut Kısa, Burcu İlyem Karaoğlu. Denetleme Kurulu Asıl Üyeleri; Gültekin Doğan, Rana Beri, Serdar Lale. Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri; Aydan Kayserili, Ayşegül Yılmaz, Esra Aksüyek. Disiplin Kurulu Asil Üyeleri; Narınç Ataman, Özlem Sarıoğlu, Sema Süvarioğlu. Disiplin Kurulu Yedek Üyeleri; Dilek Yıldırım Akgün, Nurşen Kaya, Hande Arman olarak belirlendi.

Naci Demiral Kimdir?
Uluslararası Koçluk Federasyonu unvanına (PCC, Professional Certified Coach) sahip Üst Düzey Yönetici, Liderlik ve Takım Koçudur. Naci Demiral, Ege Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Pazarlama Bölümü’nde Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

İş hayatına hızlı tüketim ürünleri/içecek sektöründe başlayan Naci Demiral, daha sonra aydınlatma, perakende ve tekstil/mağazacılık sektöründe uluslararası firmalarda profesyonel yönetici olarak kariyerini sürdürmüştür. Liderlik ve yönetsel başarılarının yanı sıra, bu kurumlarda fark yaratan değişim ve gelişim projelerinde, proje yöneticisi olarak yer almış ve katkılarından dolayı çeşitli başarı ödülleriyle onurlandırılmıştır. İş yaşamı sürecinde ekiplerini yetiştirmek, liderlik özelliklerini güçlendirmek amacıyla katkı sağlayan ve geliştiren bir yönetici profili çizen Naci Demiral için; seyahat etmek ve proje konulu belgesel fotoğraf çekmek özel hayatında önemli bir yer tutmaktadır.

Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği – ICF Türkiye bünyesinde, Pazarlama Çalışma Kurul liderliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinden sonra, 2014-2016 dönemi için seçildiği Başkan'lık görevi ile katkılarını sürdürmektedir. Naci Demiral, Koçluk çalışmalarına ek olarak, koçluk alanında eğitimler ve konferanslar vermekte, iş dünyasına yönelik dergilerde yönetim, liderlik ve koçluk kavramlarına ilişkin yazıları ile birikimini paylaşmaktadır.