İcra ihalelerine kadın ilgisi yükseliyor

İcra ihalelerine katılım profiliyle ilgili bir araştırma, kadın üyelerin ilgisinin her geçen gün yükseldiğini gösterdi. Kadınlar en çok gayrimenkul ihalelerine ilgi gösteriyor

İcra ihalelerine kadın ilgisi yükseliyor

600 bin üyeye sahip icralik.com tarafından yapılan ve icra ihalelerine katılım profiline yönelik araştırma, ihalelere ilgi gösteren kadın üyelerin geçen yıla kıyasla yüzde 10 oranında artış gösterdiğini kaydetti. 

Kadınların oranı yüzde 30'a yükseldi
İcralik.com araştırmasının kadın üye sayısının yüzde oranına ulaştığını gösterdiğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Can Emrah Özoral, geçen yıla oranlar kadın üye sayısında yüzde 10 düzeyinde bir artış yaşandığını vurguladı.

Kadınlar gayrimenkul ve otomotiv ihalelerine ilgi gösteriyor
Özoral, kadın üyelerin en çok otomotiv ve gayrimenkul ihalelerine ilgi gösterdiğin belirtti. Gayrimenkul ihalelerine yönelik ilginin ağırlıklı olarak "oturum" amaçlı olarak gerçekleştiği üzerinde duran Özoral:

"Peşinat yerine bile geçmeyecek bir tutarla, ihaleleri takip ederek, çok uygun fırsatlar yakalayıp, ev sahibi olan üyelerimiz var. Yatırım amacıyla gayrimenkul ihalelerini takip edenler ise altına, dolara yatırım yapmak yerine yine piyasanın çok altında bulabildikleri konutların ihalelerine, bütçeleri doğrultusunda katılma fırsatı buluyor." ifadelerini kullandı.

Özoral icra ihalelerini düzenli olarak takip eden kadınların bütçesine uygun biçimde piyasa değerlerinin çok altında konut ve araba sahibi olma şansına kavuştuğunu vurguladı.