İddialar deli saçması çıktı! Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde neler oluyor?

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi arazisinin satılıp, üzerine AVM yapılacağı iddialarının yalan olduğu ortaya çıktı.

İddialar deli saçması çıktı! Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde neler oluyor?

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi arazisinin satılıp, üzerine AVM yapılacağı iddiasının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. İddiaları reddeden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, hastane arazisinin özel bir firmaya satılıp, AVM yapılacağı iddialarının doğru olmadığını söyledi.

Konu ile ilgili olarak Bakan Müezzinoğlu şöyle konuştu, "Yalanın neresini düzelteyim. Yalana nasıl cevap vereyim. Böyle bir şey yok. Bizim herhangi bir satma, satış gibi bir şey, ben ilk defa sizden duyuyorum. O yalanı kim söylediyse de ona sorun" dedi.

Meclis'te bununla ilgili soru önergesi verildiğinin belirtilmesi üzerine de Müezzinoğlu, "Böyle bir soru önergesi verildiyse gerekli cevabını alır. Burada, şu mekanda olduğumuz gibi Mekteb-i Tıbbiyye-i Şahane'nin özüne, ruhuna uygun olarak, yarınlara, tarihi geleceğe taşımayı nasıl arzu ediyorsak Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nin de bizim tıp tarihimizde önemli bir yeri vardır. Tarihi, gelecekte de önemli bir rol üstlenecektir. Onun ruhuna uygun yarınlarda yeniden kamu-özel iş birliğiyle yapılacak. Oradan bir satış anlamı çıkaran varsa, onun anlamı herhalde orada bir tedaviye ihtiyaç var" diye konuştu.