Ideal Standard ile Ece Holding'den ortaklık anlaşması

ECE Holding ile 2 Ideal Standard International, Türkiye faaliyetlerini Ideal Standard Yapı Malzemeleri A.Ş. adı altında ortaklığa dönüştürdü.

Ideal Standard ile Ece Holding'den ortaklık anlaşması

ECE Holding ile 2 Ideal Standard International, Türkiye faaliyetlerini Ideal Standard Yapı Malzemeleri A.Ş. adı altında ortaklığa dönüştürdü.

Yüzde 50-50 ortaklık yapısı
ECE Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz ile Ideal Standard International CFO ve CAO'su Gary Cleaver'in ev sahipliğinde yapılan imza töreni ile start verilen ortaklığın yapısı yüzde 50 ECE Holding, yüzde 50 Ideal Standard International olarak belirlendi.

Türkiye'de İddiallıyız
Ideal Standard International Holdings CFO ve CAO'su Gary Cleaver; ECE ile yaptıkları işbirliği sayesinde Türkiye pazarını çok yakından takip ettiklerini, bu pazarı önemsediklerini ve yatırım yapmak için hiç tereddüt etmediklerini belirtti. Ortaklık için karşılıklı güvenin önemine değinen Cleaver, "Dünyanın birçok ülkesinde pazar lideriyiz, Türkiye pazarında da bir süredir yer alıyoruz ve bu pazarın dinamiği bizi çok heyecanlandırıyor. Bu ortaklık anlaşması da Türkiye'deki iddiamızı ortaya koyuyor. Evet pazarda birçok yerli ve yabancı, üstelik çok başarılı marka var. Türkiye'deki banyo pazarında yıllık büyüme oranı tahmini %5. Bu durum, kentsel dönüşüm yasası ve güçlü markaların bulunduğu bu canlı rekabet ortamıbizim heyecanımızı artıran en önemli unsurlar. Artık daha agresif ve dikkat çekici bir duruşumuz olacak. Şuan Türkiye pazarı için, ticari ilişkilerimizi mümkün olan en güçlü noktaya taşıdığımıza inanıyoruz. Bunun artarak ve daha da güçlenerek devamı gelecek.

5 Yıl Sonra 100 Milyon TL Ciro
Ideal Standard Türkiye Başkanı ve CEO'su Erdem Çenesiz, davetteki açılış konuşmasına teşekkür ederek ve gurur duyduklarını belirterek başladı. 'Türkiye gibi genç ve gelecek vaad eden bir pazarda Ideal Standard gibi bir dünya markasının, güçlü bir yerel ortakla hareket etmek adına bizi seçmesinden dolayı ülkem ve sektörümüz adına son derece mutlu oldum" diyen Çenesiz; "Ideal Standard 200 yıllık geçmişe sahip, sektöre yön veren trendleri belirleyen, teknoloji üreten bir firma. Biz sadece ticari işbirliği yapmıyoruz. Bu markanın deneyimlerini, bilgi birikimini, profesyonel yönetim şeklini de öğreniyor ve ülkemize taşıyoruz. O nedenle sektörümüz adına bu ortaklığı daha fazla önemsiyorum.Ortaklık 5 yıl sonrası için75 milyon TL ciro hedefi ile kuruldu, ancak ben bu şirketin CEO'su olarak 100 milyon TL ciroya 5. yılda ulaşmayı hedef edindim ve buna inanıyorum. Arkamızda Türkiye'de ECE, birçok Avrupa ülkesinde ise Ideal Standard International'ın üretim gücü var. İnanıyorum ki; büyüyen ülkemizle birlikte bu ortaklık da beklentinin üzerinde başarılı olacak ve sizlerle tekrar bir ilki paylaşmak üzere yeniden bir araya geleceğiz. Ve bu kez Türkiye'de büyük çaplı bir üretim, Ar-Ge ve teknoloji üssüne ait yatırımın temellerini birlikte atacağız" ifadelerini kullandı.