İDO bayramda rekora koşmaya hazırlanıyor

İDO, Kurban Bayramı'nda 370 bin araç ve 4 milyon yolcu ile rekora koşmaya hazırlanıyor

İDO bayramda rekora koşmaya hazırlanıyor

İDO, Kurban Bayramı'nda 370 bin araç ve 4 milyon yolcu ile rekora koşmaya hazırlanıyor. 9 Eylül Cuma gününden 18 Eylül Pazar gününe kadar devam edecek olan Kurban Bayramı tatilinde İDO 5 bin 374 sefer gerçekleştirecek. 

Bayram dönemindeki yoğun trafikten uzak, keyifli seyahatin adresi İDO, özellikle Eskihisar-Topçular araba vapuru hattında 24 saat doldur-boşalt yöntemiyle trafiği rahatlatacak. İstanbul’da Yenikapı ve Pendik’ten Yalova, Bursa ve Bandırma’ya gerçekleştirdiği hızlı feribot seferleri ve Çınarcık – Esenköy, Armutlu TK- Armutlu, Marmara- Avşa Adası dış hat deniz otobüsü seferleriyle de Marmara’da sıkışan ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştıracak.

Rekor sefer sayısı

874 Hızlı Feribot, iç ve dış hat olarak 988 Deniz Otobüsü ve 3 bin 512 araba vapuru olmak üzere toplam 5 bin 374 sefer gerçekleştirecek İDO, bayram yoğunluğu sebebi ile misafirlerini mağdur etmemek adına özel bir tarife uygulayacak.

Bayrama özel ek seferler

Bayram yoğunluğu sebebi ile adına özel tarifeye geçerek ek seferler de koyan İDO, dış hat hızlı feribot seferlerinde 202, deniz otobüsü seferlerinde ise 40 adet olmak üzere, toplam 242 ek sefer açıkladı.