İDTM A.Ş'den dev fuar yatırımı

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A.Ş. Avrupa'nın en büyük fuar merkezlerinden biri olacak 500 milyon dolarlık bina yatırımı için hazırlıklarını tamamladı

İDTM A.Ş'den dev fuar yatırımı

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A.Ş. Türkiye'nin en büyük fuar kompleksini yaratmak için kollarını sıvadı. 500 milyon dolara mâlolması beklenen bina, çevre dostu ve verimlilik artışı sağlayan Uluslararası Leed Sertifikası sahibi olacak.

Türkiye'nin en büyük fuar alanı geliyor
Dünya fuarcılık sektöründe İstanbul'un söz sahibi olma imkanını güçlendirecek dev yatırım için İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A.Ş. hazırlıklarını tamamlarken, projenin duyurusu dün WOW İstanbul Hotel's Convention Center'de gerçekleştirilen bir toplantıyla gerçekleşti. 500 milyon dolara mâlolması beklenen ve 700 bin metrekarelik alana sahip proje, Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın ise en büyük 10 fuar merkezinden biri olacak. Binada 300 bin metrekareyi aşan kısım fuar alanına ayrılırken, 35 bin metrekarelik alanda ise fuar alışveriş merkezi, restoran ve kafeler, yılın 365 günü hizmet vermeyi sürdürecek.

 

İDTM A.Ş'den dev fuar yatırımı

 

İlk etap 2017'de tamamlanacak
İnsana ve doğaya saygı konseptinde geliştirilecek ve yüksek verimlilik içeren Yeşil Bina standardında inşa edilecek olan Leed Sertifikalı yapının inşası iki etapta tamamlanacak. İlk etabın inşaatı 2017 yılı Eylül ayında tamamlanacak. Bu etapta ofis ve otel şeklinde turizmve ticaret alanlarına yer verilecek. 

 

İDTM A.Ş'den dev fuar yatırımı

 

İkinci etap 2019'da bitecek
İkinci etapta ise fuar alanları bulunacak. Bu etabın ise 2018 yılının ilk aylarında başlayacak inşaatının 2019 yılı sonlarında tamamlanması bekleniyor. Projede tüm alanın alt kısımlarında ise 12 dakika için tahliye edilebilecek şekilde düzenlenen 8 bin araç kapasiteli bir otopark yer alacak. 

 

İDTM A.Ş'den dev fuar yatırımı

 

Proje, yeni fuar merkezine doğrudan bağlantılı metro istasyonu ile, yayaların da kolaylıkla ulaşabileceği bir aks üzerinde yer alacak. 

Firma Bilgisi: Idtm
Proje Bilgisi: Istanbul Dünya Ticaret Merkezi Fuar Merkezi