İETT'de sigortalı yolculuk dönemi sürüyor

İETT'ye bağlı olarak hizmet veren araçlarla yolculuk yapan yolcular, yolculuk süresince meydana gelebilecek kaza ve terör olaylarına karşı 2016-2017'de de sigortalandı.

İETT'de sigortalı yolculuk dönemi sürüyor

İstanbul toplu ulaşımında "sigortalı yolculuk" dönemi devam ediyor. İETT'ye bağlı olarak faaliyet gösteren otobüs, metrobüs, nostaljik tramvay ve tünel gibi araç türlerinde yolculuğunu sürdürmekte olan vatandaşlar, yolculuk süresince sigortalandı. Sigortalamada kaza ve terör olaylarından dolayı meydana gelebilecek zararlar esas alındı.

Sigorta ihalesi tamamlandı
İETT tarafından gerçekleştirilen ve 2016-2017 yılını kapsayan, yolculuk ferdi kaza sigortası ihalesi tamamlandı. İhale sonrasında, kurumun otobüs, metrobüs, nostaljik tramvay ya da tünel gibi araç türlerini kullanan yolcular 1 yıl boyunca kaza ve terör olaylarından doğabilecek zararlara karşı sigortalandı. Sigorta kapsamına 201 bin 600 yolcu alındı.

35 bin TL'lik tazminat
İETT araçlarında yolculuk yapmakta iken, kaza ve terör olayları sonucunda yaşamını yitiren ya da sürekli sakatlık yaşayan kişilere ya yakınlarına 35 bin TL'ye varan tazminat ödenmesini öngören sigorta ayrıca her türlü tedavi için de 3 bin TL ödeme yapılmasına olanak tanıyacak. Sigorta kapsamı, durakta bekleme aşamasından yolcunun araçtan indiği ana kadar geçen zaman aralığını kapsıyor. 

1.5 milyonun üzerinde yolculuk
2 bin 520 adet araç filosuyla İstanbul'a hizmet vermekte olan İETT, günde 1.5 milyonun üzerine çıkan yolcunun taşıma işlemini yürütüyor.