İETT'den metrobüse alternatif hat atağı

İETT Genel Müdürlüğü metrobüs güzergahlarına alternatif üç otobüs hattının hizmete açıldığını duyurdu. Yeni hatlar, Beylikdüzü-Kazlıçeşme, Mecidiyeköy-Avcılar ve Mecidiyeköy-Kadıköy güzergahlarında hizmet verecek

İETT'den metrobüse alternatif hat atağı

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü metrobüs hatlarına alternatif üç yeni otobüs hattının hizmete açıldığını duyurdu. 

Metrobüs hatlarına alternatif üç otobüs hizmeti: 76K, 76M, 120M
Beylikdüzü-Kazlıçeşme metrobüs güzergahına alternatif olarak koyulan otobüs 76K olarak hizmet verecek. Diğer hatlar olan Mecidiyeköy-Avcılar'da 76M ve Mecidiyeköy-Kadıköy 120M güzergahlarında metrobüse alternatif olarak otobüs yolculuğu imkanı sunulacak.

34 BZ ve 34AS metrobüs hatları hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız...

İETT tarafından açıklandı
İETT
tarafından yapılan açıklamada İstanbulluların beklentileri doğrultusunda daha konforlu yolculuk yapma imkanı sunmak amacıyla hatların hizmete açıldığı belirtilerek: "Yolcu taleplerini  göz önünde bulunduran İETT, yolcuların memnuniyetini karşılamak üzere 76K, 76M ve 120M numaralı hatları sefere koydu." denildi.

Tek biletle seyahat edilecek
Metrobüse ek biçimde yeni otobüs hatlarının hizmete alınmasının ardından metrobüs yoğunluğunun da azaltılması hedefleniyor. İETT, buhatlarda tek biletle seyahat etme hakkı sunacak.

 

İETT'den alternatif hat atağı

 

İETT'nin yeni otobüs hatları ve güzergahları:
76K-Beylikdüzü(TÜYAP)-Kazlıçeşme
: Tüyap-Beylikdüzü-Haramidere-Avcılar-Küçükçekmece-Sefaköy-İncirli-Veliefendi-Marmara Denizi-Kazlıçeşme...

76M-Mecidiyeköy-Avcılar Metrobüs: Mecidiyeköy-Çağlayan Yolu-Okmeydanı-Halıcıoğlu-Cevizlibağ-Şirinevler-Sefaköy-Küçükçekmece-Avcılar

120M-Mecidiyeköy-Kadıköy: Mecidiyeköy Viyadük-Boğaziçi Köprüsü-Belediyes-Söğütlüçeşme-Altıyol-Çarşı-Kadıköy