Iğdır Tuzluca TOKİ Evleri başvuruları bugün başlıyor

Iğdır Tuzluca TOKİ Evleri başvuru dönemi 18 Kasım 2013'te (bugün) başlayarak, 31 Aralık 2013 tarihine kadar devam edecek.

Iğdır Tuzluca TOKİ Evleri başvuruları bugün başlıyor

TOKİ Iğdır Tuzluca projesi kapsamında 34 adet konutun başvuruları bugün başladı. Ziraat Bankası'na yapılacak başvurular 31 Aralık'a kadar devam edecek. 3+1 olarak tasarlanan Iğdır Tuzluca TOKİ Evleri fiyatları 99 bin 986 TL ile 112 bin 789 TL arasında değişiyor. 120 aya kadar yapılan vadelendirme ile konut sahibi olunan projede aylık taksitler ise 708 TL'den başlıyor, 798 TL'ye kadar yükseliyor.

Iğdır Tuzluca TOKİ Evleri satış duyurusu aşağıda yer alıyor;

IĞDIR TUZLUCA TOPLU KONUT UYGULAMASI SATIŞ DUYURUSU
Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Iğdır Tuzluca Projesi kapsamında 34 adet konut; kurasız başvuru önceliğine göre konut seçme ve alma olanağı ile Açık Satışa sunulacaktır.
· Iğdır Tuzluca projesi kapsamındaki konutların satış işlemleri T.C. Ziraat Bankası A.Ş aracılığıyla yürütülecek ve Temerküz Şube Tuzluca Şubesi olacaktır. Açık Satış Yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutların başvuruları, 18 Kasım – 31 Aralık 2013 tarihleri arasında ilgili bankanın Şubeleri tarafından kabul edilecektir.
· Konut satış fiyat ve koşulları ilgili banka Şubelerinde ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığının web sayfası (www.toki.gov.tr) aracılığıyla duyurulmaktadır.
· Konut Alıcıları %15 peşin 120 ay vade boyunca aylık taksitlerini ödeyeceklerdir. Anılan projedeki konutlar için ilk taksit ödemesi, Sözleşme imzalama tarihini takip eden ay itibariyle başlayacaktır.
· Dönemsel artış oranı; Ocak ve Temmuz aylarında yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı dikkate alınarak İdarece belirlenen oranda artırılacaktır.
· İlk dönemsel artış Ocak 2014 itibariyle başlatılacaktır.
· “Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları” koşulu kaldırılmıştır.
· Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapması şartı aranmayacaktır.
· Konutlarda alıcıların sözleşme uyarınca sahip oldukları hak ve yükümlülükleri, ancak anahtar teslim tarihinden itibaren 1(bir) yıl sonra üçüncü kişilere devir ve temlik edebilmeleri şartı kaldırılmıştır.
· Anahtar teslimi öncesinde, KDV Kanunu uyarınca konut bedelinin %1’i oranında KDV ayrıca alıcılar tarafından ödenecektir.
· Satış işlemleri, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. aracılığıyla yapılacaktır.
· Gayrimenkul satış işlemleri Özel Hukuk Hükümlerine tabidir.

Firma Bilgisi: Toki