Iglo Architecets'ten çevre dostu endüstri yapı tasarım

Türkiye ve yurt dışında çok sayıda projeye imza atan Iglo Architect, sürdürülebilirlik kriterleriyle endüstriyel yapı tasarımı gerçekleştiriyor

Iglo Architecets'ten çevre dostu endüstri yapı tasarım

Türkiye'de ve uluslararası alanlarda birbirinden farklı ölçeklerde çok sayıda projeye imza atan Iglo Architects, endüstri yapıları tasarımında da sürdürülebilirlik kriterlerini hayata geçiriyor. Enerji tüketiminin yoğun olduğu bu yapılar için minimum kayıpla sonuçlanan aşamalar sağlayan Iglo Architects, Mimar Zafer Karoğlu ve Mimar Esen Akyar ortaklığıyla kuruldu. 

Iglo'dan uluslararası alanda "çevre dostu" yapılar
Iglo
'nun inşa ettiği en önemli yapılar arasında Fransalı otomotiv şirketi Mecaplast için Hindistan ve Türkiye'de yer alan üç sanayi tesisi ve Portikizli Cimpor için Ankara'da yapılan bir çimento fabrikası bulunuyor. Baykon hassas terazi fabrikası ve İ-lab Holding'e yapılan Logipark Lojistik Tesisleri ve ApsAmbalaj için yapılan kimya fabrikasına da imza atan Iglo, tasarladığı nedüstri yapılarının mimari planlama ve tasarımına da yenilikçi bir çizgi sunuyor.

Bir endüstri yapısının makinaları örten bir kabuktan ibaret olmadığını, doğru planlanmış nitelikli çalışma ortamının çalışma verimini arttırmasının yanında kaynakların sürdürülebilirliği ve enerji tasarrufuna getirdiği çevresel ve ekonomik değerlerin fark edildiğini söyleyen Mimar Zafer Karoğlu:

"iz de Iglo Architects olarak, talep edilmediği halde zaten bu tür projelerimizde sürdürülebilirliği ön planda tutup, enerji dengesini sağlamak adına çalışmalar yapıyorduk. Bu konuda gösterdiğimiz özen karşılıksız kalmadı ve vizyon sahibi yatırımcılarla çok nitelikli projelere imza attık. Günümüzde ise endüstri yapılarının büyük değişimini destekliyor ve her tasarladığımız projede bu gelişime katkı koymaya çabalıyoruz.”

Firma Bilgisi: Iglo Architects