Iglo Architects The Plan Awards finallerinde

Iglo Architects, iki projesiyle Th Plan Awards 2016'nın finallerine kalma başarısı gösterdi

Iglo Architects The Plan Awards finallerinde

Iglo Architects ICI "Fabrika ve Yönetim Merkezi" ve "Ortana Fabrika ve Yönetim Binası" projeleri ile The Plan Awards 2016'da finale kaldı. 

Iglo Architects iki projesiyle finalde
Farklı fonksiyon ve ölçeklerde iç mimari projelerine imza atan Iglo Architects ICI Fabrika ve Yönetim Merkezi ve "Ortana Fabrika ve Yönetim Binası" gibi projeleri ile "Production" kategorisinde finale kalma başarısı gösterdi. İtalyan mimarlık dergisi The Plan tarafından düzenlenen The Plan Awards'ın sonuçları 25 Mayıs 2016 tarihinde Venedik'te gerçekleştirilecek görkemli bir organizasyonla kamuoyuna açıklanacak.  Iglo Architects, farklı ülkelerden 19 ayrı kategoride finalist projelerle büyük ödül için  yarışacak. 

ICI Fabrika ve Yönetim Merkezi
Terzioğlu Holding için tasarlanan ICI Fabrika ve Yönetim Binası, Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesinde yükseliyor. Üretim ve ofis bloklarının çekme sınırlarına yerleştirildiği yapı alanının ortasında bir iç bahçe tasarlandı. Ofis bloklarına ışık alan ekstra cepheler sunulurken, iki blok arasına yerleştirilen çekirdekler de binalar arası geçişe olanak tanıyan kafe ve restoranların birer cephesi de iç bahçeye dönük olarak tamamlandı.

 


Ortana Fabrika ve Yönetim Binası

Iglo Architects The Plan Awards finallerinde


Ortana Elektronik A.Ş. için tasarlanan Ortana Fabrika ve Yönetim Binası ise Ankara Sincan 1. Organize Sanayi Bölgesi üzerinde yer alıyor. Toplam 12 bin metrekarelik arsa üzerinde inşa edilen bina, kat aralarında güneş kontrolünü sağlayan güneş kırıcının arkasında yer alan iç bahçeler ve sigara balkonları ile dikkat çekiyor.