Ihlamur Konağı Yaşlı Yaşam Merkezi kapılarını açtı

Ankara Yaşamkent'te hayata geçirilen Ihlamur Konağı Yaşlı Yaşam Merkezi’nde yaşlı kabulüne başlandı

Ihlamur Konağı Yaşlı Yaşam Merkezi kapılarını açtı

16 Nisan 2014 / Emlakwebtv
Renkyol CEO’su Ahmet Münir Yaşar, 12 bin metrekarelik kapalı alana sahip Ihlamur Konağı’nı eksiksiz olarak hizmete açabilmek için aylardır süren çalışmaların tamamlandığını, yaşlılara hak ettikleri hizmeti vermek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını belirtti.

Alanında özel sektörce gerçekleştirilen en büyük yatırım olan Ihlamur Konağı’na 130 yaşlının kaydının yapılacağını bildiren Yaşar, ‘’Merkezimizde kendi bakımını karşılayabilecek konuklarımızın yanı sıra alzheimer, demans, MS, felçli ve yatağa bağımlı yaşlılarımıza da hizmet verilecek. Odalar tek ya da çift yataklı olacak, konforu 5 yıldızlı otelleri aratmayacak. Felçli, yatağa bağımlı yaşlıların bakımlarının yapılacağı yoğun bakım üniteleri de en donanımlı hastanelerin standartlarında olacak’’ diye konuştu.

Sinema, sanat galerisi de var
Türkiye’deki özel sektör yaşlı bakım merkezlerinin tamamının, konut ya da işyerlerinin yeniden düzenlenmesi ile elde edilen fiziki mekanlarda hizmet verdiklerine dikkati çeken Yaşar, şunları söyledi:

‘’Ihlamur Konağı ise bina büyüklüğünün yanı sıra temelinden beri amaca uygun inşa edilmesi yönünden de özel sektör için bir ilktir. Binamızı tamamen yaşlıların beklentilerini göz önünde bulundurarak tasarladık. Yaşlılarımızın, kendilerini evlerinde hissetmelerini amaçlıyoruz. Hatta kendi evlerinde bile bulamayacakları konforu burada yakalayacaklar. Burada diğer yaşlı bakım merkezlerinde verilen hizmetlerin yanı sıra parmak izi tur sistemi, 24 saat hemşire ve doktor hizmeti verilecek. Konuklarımız oyun alanları, müzik ve internet salonları, sinema salonu, sanat galerisi, hobi alanları ve kütüphanede hoşça vakit geçirebilecekler. Fizik tedavi hizmetini de bina dışına çıkmadan kendi uzmanlarımız eşliğinde havuz ayrıcalığı ile alabilecekler. Ihlamur Konağı’nda sağlık oteli olarak da adlandırabileceğimiz bir çizgi yakalanacak.”