İhlas Yapı A.Ş, GOP Belediyesi ile anlaşmaya vardı

İhlas Yapı A.Ş., Gaziosmanpaşa'da başlattığı kentsel dönüşüm projesini hayata geçirmek üzere GOP Belediyesi ile anlaşmaya vardı

İhlas Yapı A.Ş, GOP Belediyesi ile anlaşmaya vardı

14 Kasım 2013 / emlakwebtv
Gaziosmanpaşa'da yaklaşık bir milyon metrekarelik alan, İhlas Yapı tarafından kentsel dönüşüm projesi kapsamında yeniden kurgulanacak. İstanbul'un kentsel dönüşüm çalışmalarında büyük bir girişim yapan İhlas Yapı A.Ş., şehrin en yoğun bölgelerinden Gaziosmanpaşa'da 1 milyon metrekarelik alanın dönüşümünü üstleniyor. İlk etapta teslim edilen 350 bin metrekarelik alanı dönüştürmeyi planlayan İhlas Yapı burada 4 bin 500 konut ve ticari alan geliştirecek. Yaklaşık bir milyar sekiz yüz altmış milyon dolarlık bir ciro elde edilmesi planlanan proje tamamlandığında bu rakamın 3 milyar 500 milyon dolara yükselmesi hedefleniyor.

Bozbay: “İstanbul'un kentsel dönüşüm tarihinde örnek teşkil edecek en geniş ölçekli dönüşümü hayata geçiriyoruz”
Gaziosmanpaşa'daki yatırımlarına ilişkin açıklamalarda bulunan İhlas Holding İcra Kurulu Başkanı Kani Bozbay; “Bugüne kadarki bilgi, kalite ve tecrübemizi bu projemize yansıtacağız. Bölgede gerçekleştirilecek çalışmalarla Türkiye'nin en büyük özel sektör projesine imzamızı atıyoruz. Bunun ötesinde, İstanbul'un kentsel dönüşüm tarihinde örnek teşkil edecek en geniş ölçekli dönüşümü de hayata geçiriyoruz. Bu proje; caddeleri, sokakları, sosyal ve kültürel alanlarıyla bambaşka bir şehir olacak. Gaziosmanpaşa, projenin tamamlanmasıyla birlikte İstanbul'un en nitelikli ilçesi olacak” dedi.

İhlas Yapı Nisan 2014 gibi ilk etabın inşaatına başlayacak
Bölgedeki hukuki sorunları tamamlayan GOPAŞ, binaların yıkımını da gerçekleştirerek İhlas Yapı'ya arsaları teslim edecek. İhlas Yapı ise Amerikan ve İngiliz firmalarla yürüttüğü ortak çalışmalarla Nisan 2014 gibi ilk etabın inşaatına başlayacak. Hazırlanan master plan dahilinde proje 3 veya 4 etap halinde tamamlanacak. Gaziosmanpaşa dönüşüm projesinin tüm donatılarıyla İstanbul'a yeni bir yaşam alanı kazandıracağını vurgulayan Bozbay, “Projede kazmanın vurulması en erken nisan ayını bulacak. İlk etabında 4.500 konutun yer alacağı proje A, B ve C sosyo ekonomik gruplara hitap edecek” dedi. İhlas Yapı, bu proje üzerinde geliştireceği çalışmalar sonucunda maksimum yüzde 40 inşaatı hak sahiplerine ve belediye şirketine bırakacak. Kalan yüzde 60'lık kısmın inşaatını ise kendisi değerlendirecek.

Firma Bilgisi: Ihlas Yapı