İhracat lideri Graniser

Cirosunun yüzde 46’sı ihracattan gelen Graniser, Türkiye seramik markaları arasında ihracat lideri konumunda

İhracat lideri Graniser

3 Aralık 2012 / emlakwebtv
Türkiye’nin en önemli seramik markaları arasında yer alan Graniser, ürün kalitesi ve çeşitliliğini Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesiyle paylaşıyor.  Cirosunun yüzde 46’sını ihracattan elde eden Graniser, oran olarak sektörde 1.sırada yer alıyor. Özellikle Kuzey Amerika, İsrail, İskandinav ülkeleri, Yunanistan, Romanya, Azerbaycan ve Avrupa’ya yoğun olarak ihracat yapan Graniser’de hedef, 2013’te pek çok yeni pazara girmek.

Gerek iç, gerekse dış pazarda gösterdiği başarılarla geçtiğimiz aylarda Londra merkezli yatırım fonu Bancroft’un ortak olduğu Graniser, ortaklığın verdiği güç ile yurt içi ve dışında pek çok yeni yatırımı da gündemine aldı.

Her yıl olduğu gibi 2012 yılında da ihracatta gösterdikleri başarıdan ötürü mutlu olduklarını dile getiren Graniser Genel Müdürü Erol Hacıoğlu, Türkiye’de sektörün bugün çok ileri bir noktaya geldiğini fakat yeteri kadar destek alamadıklarının altını çizdi. Ülkemizin ihracatta rekabet gücünü, enerji zamlarının düşürdüğünü belirten Graniser Genel Müdürü Erol Hacıoğlu “Tüm dünyada 2 Milyar metrekarelik  bir ihracat pazarı var. Bu pazarda Türkiye, Çin, İtalya ve İspanya’dan sonra geliyor. Ülkemizin dünya sıralamasındaki konumu onur verici. Daha da çok büyüme potansiyelimiz var ancak enerji zamları sektörün büyüme ivmesine sekte vuruyor. Sektörde markaların giderlerinin yüzde 40’ını enerji giderleri oluşturuyor. Devlet çeşitli teşviklerle sektöre daha fazla destek olursa Türkiye çok daha iyi bir noktaya gelir” dedi.

 

Firma Bilgisi: Graniser