İki Design, Boulevardi’yi dünyanın en iyisi yaptı

Emaar'ın Çamlıca Boulevardi projesi Dünya'nın En İyi Karma Kullanım Mimari Tasarım Ödülü"nü Kazandı

İki Design, Boulevardi’yi dünyanın en iyisi yaptı

19 Aralık 2012
Bu yıl Eylül ayında Avrupa Gayrimenkul Ödülleri'nde Avrupa'nın 29 ülkesi içinde "En İyi Karma Kullanım Mimari Tasarım" ödülünü kazanarak Avrupa Kıtası'nı Dünya klasmanında temsil etme hakkı kazanan Emaar Boulevardi, 7 Aralık 2012 tarihinde Dünya Gayrimenkul Ödülleri'nde "Dünya'nın En İyi Karma Kullanım Mimari Tasarım" ödülünü kazandı. Emaar Boulevardi Afrika, Arabistan, Asya Pasifik, Kanada, Orta ve Güney Amerika ve Birleşik Krallık ülkelerinin en iyilerini geride bırakarak uluslararası dalda en prestijli gayrimenkul ödülünün sahibi oldu.

Dünya'nın önde gelen gayrimenkul geliştiricilerinden "Emaar Properties"in İstanbul Çamlıca'da hayat bulacak projesinde, Murat Kader ve Sema Eser Özsaruhan yönetiminde genç ve dinamik bir kadroya sahip İki Design Group'la işbirliğine gitti. İki Design Group'un master plan, konsept ve uygulama projelerinin hazırlığını üstlendiği Emaar Boulevardi, ofis, konut, eğlence, otel ve alışveriş işlevlerini şehrin kültürel hayatını zenginleştiren açık alanlar ve kamusal mekanlarla buluşturuyor.

İstanbul'un ana ulaşım ekseni üzerinde yer alan ve metro bağlantısına sahip Emaar Boulevardi kendini içe kapanık bir mimariyle şehirden soyutlamadan, çevresiyle süreklilik kurarak, şehrin parçası olmayı hedefleyen bir proje.

Projenin mimari tasarımını üstlenen İki Design Group aynı zamanda Foster + Partners, DPA ve SWA ile birlikte çalışarak projenin hem yerel hem de uluslararası mimarlık birikiminden en iyi şekilde yararlanması adına önemli bir projeye imza attı. Emaar Boulevardi'nin proje organizasyonundaki başarısı, Emaar Türkiye Yönetimi'nin Ozan Balaban liderliğindeki üst düzeyde donanımlı ekibinin koordinasyonuyla hayata geçiriliyor.