iki design group Piyalepaşa İstanbul ile büyük ödüle ulaştı

Avrupa’nın En İyisi seçilen Piyalepaşa İstanbul Projesi, 12 Aralık’ta Londra Savoy Otel’de yapılan galada Dünya’nın En İyi İç Mimari Tasarımlı Örnek Daire Ödülüne layık görüldü.

iki design group Piyalepaşa İstanbul ile büyük ödüle ulaştı

Tanınmış mimarlık ödüllerinden European Property Awards (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri) 2016-2017 Avrupa ayağından tarihi bir başarı ile dönen iki design group yönetici ortağı Y.Mim. Murat Kader bu kez 12 Aralık’ta Londra’da Dünya’nın En İyilerinin yarıştığı International Property Awards galasında, Piyalepaşa İstanbul Projesinin Show Home (Örnek Daire) İç Mimari Tasarımı ile daha önce aday gösterilmiş olduğu “Dünyanın En İyisi”, “World’s Best Show Home” ödülüne kavuştu.

Dünyanın En İyi İç Mimari Ödülü
Dünya’nın En İyi İç Mimarisi ödülleri seçilirken, bu yıl her kıtanın en iyisi olarak ödüllendirilmiş olan tüm projeler bir kez daha bir araya getiriliyor ve bu projeler Jüri tarafından bir kez daha değerlendiriyor. Yapılan değerlendirmeler sonucu bu kez “Dünyanın En İyisi” seçilen projelerin mimarları; yatırımcılar ve sektör profesyonellerinin katılımıyla düzenlenen törende sahiplerini buluyor.

Piyalepaşa İstanbul projesi
Türkiye’nin özel sektör tarafından gerçekleştirilen en büyük kentsel dönüşüm projesi olma özelliğini taşıyan Piyalepaşa İstanbul, toplam 450.000 m²’lik alanda tasarlanmış büyük ölçekli bir karma kullanım proje niteliği taşıyor. Piyalepaşa Camii ve tarihi doku ile kurduğu bütüncül ilişkinin yanı sıra geleceğe atıfta bulunan modern çizgisi ve merkezi konumu ile dikkat çeken Piyalepaşa İstanbul Projesi, Polat Holding tarafından hayata geçiriliyor. Proje daha önce kazandığı sayısız mimari tasarım ödülünün ardından bu kez de “Dünyanın En İyisi” ödülünü almayı başarmıştı

Murat Kader'den değerlendirme
Y. Mim. Murat Kader ödül töreninin ardından yaptığı açıklamada, “iki design group tarafından tasarlanan Piyalepaşa İstanbul, master-plan ölçeğinden iç mimari tasarım ölçeğine kadar çalışılmış, Konut, Rezidans, Avm, Ofis ve Otel gibi karma kullanımlı fonksiyonları barındıran, kapsamlı ve büyük ölçekli bir Kentsel Dönüşüm deneyimi. Ortağım Sema Eser Özsaruhan’ın iç mekâna zevkli dokunuşu ile zenginleşen bu projenin her aşamasını tasarlamaktan keyif aldık. Bütüncül bir anlayışa sahip; geçmiş ve geleceğe atıfta bulunan çizgileri ile ‘zamansız’ olan Piyalepaşa İstanbul, geçen yıl yine bu yarışmadan “En İyi Karma Kullanım Mimarisi” dalında ödül almıştı, şimdi de “İç Mimari Tasarımı” ile “Dünyanın En İyisi” Ödülünü alması bizim için gurur verici” dedi.