iki design group'un Bayramoğlu projesi 'Dünyanın En İyi Kamusal Mimari Tasarımı' seçildi

iki design group, bölgelerinde en iyi seçilen projelerin yarıştığı, dünyanın en önemli mimarlık ofislerinin ktıldığı 2017 Grand Final'da, Bayramoğlu karma kullanım projesi ile 'Dünyanın En İyi Kamusal Mimari Tasarımı' ödülüne layık görüldü

iki design group'un Bayramoğlu projesi 'Dünyanın En İyi Kamusal Mimari Tasarımı' seçildi

iki design group, bölgelerinde en iyi seçilen projelerin yarıştığı, dünyanın en önemli mimarlık ofislerinin ktıldığı 2017 Grand Final'da, Bayramoğlu karma kullanım projesi ile 'Dünyanın En İyi Kamusal Mimari Tasarımı' ödülüne layık görüldü. 

Geçtiğimiz ay Londra'da sahiplerini bulan ve bu yıl 26'ncısı gerçekleştirilen International Property Award 2017'nin Avrupa ayağı olan European Property Awards'da 3 farklı projesi ile 10 ödüle layık görülen iki design group, bu kez de 2017 Grand Final'da 'Dünyanın En İyi Kamusal Mimari Tasarımı' ödülünü kazandı. 

Dünyanın en iyisi

70 kişilik uluslararası jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, dünyanın önde gelen mimarlık ofislerini geride bırakan iki design group, Üsküdar ve Bayramoğlu karma projeleri ile önce Avrupa birincisi seçildi. Sonrasında ise Avrupa'yı temsil eden projeler ile En İyi Karma Proje dalında diğer kıtalarla yarışarak 'Dünyanın en iyisi' ödülünün sahibi oldu. Ödül, düzenlenen törende iki design group Yönetici Ortağı Y. Mim. Murat Kader ve Sema Özsaruhan’a takdim edildi.

'Bize gurur verdi' 

International Property Awards’da, iki yıl üst üste “Dünyanın En İyisi” ödülünü almanın kendileri için büyük gurur kaynağı olduğunu belirten Y. Mim. Murat Kader, “Geçtiğimiz yılki ödül törenine katıldığımız Piyalepaşa İstanbul projesi, “İç Mimari Tasarımlı Örnek Daire” kategorisinde “Dünyanın En İyisi” ödülünün sahibi olmuştu. Bu yıl da Bayramoğlu Karma Kullanım Projesi ile Dünyanın En İyi Kamusal Mimari Tasarım ödülünün sahibi olduk. İşverenlerimizle birlikte bu ödülü almak bize gurur verdi.” dedi. 

'Türk gayrimenkul sektörünün ünü dünyaya yayılmış durumda'

iki design group Yönetici Ortağı Y. Mim. Sema Özsaruhan da, “Dünyanın en önde gelen uzmanları tarafından böyle bir ödüle layık görülmemiz, bu bakış açımızın global arenada da ne denli kabul gördüğünün bir göstergesi. Türk gayrimenkul sektörünün ünü artık dünyanın dört bir yanına yayılmış durumda. Avrupa’da ve dünyada artık parmakla gösterilen projelerin tasarım aşamalarında kaliteli bir dil yakalamanın ve ödüllendirilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu ödül vesilesiyle, projelerimizin tasarım aşamasında büyük bir emek harcayan, başarımızda asıl pay sahibi olan ekibimize de ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

 

Firma Bilgisi: iki design group