İki kişiden birine konut sattı, Ortadoğu’nun dikkatini çekti

NEF Kağıthane03 ve NEF Merter12 projelerinde 13 günde 523 konut satan NEF, satış ofisine geleb iki kişiden birine daire satıyor. Dubai Cityscape Fuarı’na katılan NEF’e Ortadoğu’lu fonlardan teklif yağıyor

İki kişiden birine konut sattı, Ortadoğu’nun dikkatini çekti

09.10.2013 / Bülent Yoldaş / Posta Gazetesi

NEF Kağıthane03 ve NEF Merter12 projelerinde 13 günde 523 konut satan NEF, satış ofisine geleb iki kişiden birine daire satıyor. Dubai Cityscape Fuarı’na katılan NEF’e Ortadoğu’lu fonlardan teklif yağıyor

26 Eylül’de satışa sundukları NEF Kağıthane 03 ve NEF Merter 12’de yer alan 897 dairenin 523 tanesini 13 günde sattıklarını söyleyen NEF Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur, “Talebi karşılamakta zorlanıyoruz. Nisan’da satışa çıkartmayı planladığımız 2 projeyi yoğun talep nedeniyle Kasım ayına çektik” dedi. Timur, satış ofisine gelen her iki müşteriden birisinin konut satın aldığını belirterek, 13 günde toplam 200 milyon liralık ciro elde ettiklerini kaydetti.
Kağıthane ve Merter’deki projelerine 9 bin lira peşinatla ve 1200 liralık taksitlerle satışa sunduklarını hatırlatan Timur, “Şehir merkezinde uygun fiyatlı nitelikli konuta çok yoğun talep var. Bu kadarını biz de beklemiyorduk. Şimdi hedefimiz yeni projelerimi için bankalarla anlaşıp ödeme koşullarını daha da uygun hale getirmek” dedi.

2 bin yeni konutu satışa sunacak
İstanbul şehir merkezinde 26 adet arsa ile anlaşmaya vardıklarını belirten Timur, buralarda projelendirme aşamasına geçtiklerini ifade etti. Yeni projeler hakkında da bilgi veren Erden Timur, merkezi lokasyonlarda hayata geçirmeyi planladıkları toplam 2 bin konutluk projelerin değerinin 800 milyon lira olduğunu söyledi. NEF’in yeni projelerinden 4’ü kağıthane, 1’i Merter’de yer alacak.

Dubai ve New York’a satış ofisi açacak

Dünyanın farkl şehirlerinde satış ofisleri açmayı planladıklarını ifade eden Timut, Dubai ve New York için çalışmaya başladıklarını söyledi. Erden Timur, “Cityscape Dubai görücüye çıkarılan yeni projelerimizin gördüğü ilgiden dolayı talebe cevap verebilmek için burada bir satış ofisi açmaya karar verdi. Gelecek yıl açmayı planlıyoruz. Nihai hedefimiz bu ofislerle farklılığımızı gösterip, buralarda yeni projeler geliştirmek” dedi.

Ortadoğulu fon 200 milyon dolarlık konut istiyor

Her iki proje için Ortadoğulu bir yatırım grububunu toplu alıma yönelik kapılarını çaldığını anlatan Erden Timur, toplamda 200 milyon dolarlık blok satışa ‘tok satıcı’ oldukları için sıcak bakmadıklarını ancak pazarlık aşamasında bulunduklarını söyledi. Timur, ayrıca NEF Kağıthane 03’ün ofis binasını hanüz satışa sunulmadığını belirterek, “Buranın toplu satışı için Cityscape Fuarı’nda yabancı yatırımcılarla görüşme halindeyiz. Singapurlu bir gruptan toplu satış için teklif aldık” dedi. Timur, ofis için toplu satış bedeli nin ise 120 milyon lira olduğu bilgisini verdi.