İlbank ihalesini MESA kazandı

İller Bankası'nın Çankaya'daki arazisi ile ilgili gerçekleştirilen ve yoğun ilgi çeken açık ihaleyi, MESA kazandı.

İlbank ihalesini MESA kazandı

19.12.2013 / Posta Gazetesi 

İller Bankası'nın Çankaya'daki arazisi ile ilgili gerçekleştirilen ve yoğun ilgi çeken açık ihaleyi, MESA kazandı. İhale, İller Bankası (İlbank) tarafından Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı usulü ile açılmıştı. Ankara'nın gözde ilçesi Çankaya'nın Büyükesat semtinde bulunan araziye ilişkin açılan ihaleyi, verdikleri 170 milyon TL'lik teklif ile diğer 6 firmayı geride bırakan MESA kazandı. Bu hasılatın 67 milyon 575 bin TL'lik kısmı İlbank'ın olacak.

Ankara’da büyükelçiliklerin de yoğun olarak bulunduğu bölgede yer alan arazi, toplam 8 bin 776 metrekare büyüklüğünde. L şeklinde olan ve MESA'nın 2000 yılında tamamladığı MESA Şafak Sitesi'ni iki cephesinden çevreleyen arazide gerçekleştirilecek toplam 47 bin metrekarelik brüt inşaat alanından 32 bin 400 metrekaresi ise satılabilir ve kiralanabilir alan olacak.

MESA, İlbank arazisi için geliştirdiği konut projesine, 2014 yılı başlarında hayata geçirmeyi planlıyor. Ankara'nın tam kalbinde gerçekleştirilecek projede, yaklaşık 200 konutun yer alması planlanıyor. Projede kapalı otoparkın yanı sıra kapalı yüzme havuzu ve fitness salonunu da içeren sosyal tesisler yer alacak. 

Firma Bilgisi: Mesa