İlbank Tuzla ve Maltepe’de iki dev ihaleye çıkıyor

Maltepe arsasının ihalesi 12 Nisan tarihinde, Tuzla arsasının ihalesi ise 25 Nisan tarihinde Ankara’da Banka merkezinde gerçekleştirilecek

İlbank Tuzla ve Maltepe’de iki dev ihaleye çıkıyor

12 Nisan 2013 / emlakwebtv / Bülent Yoldaş
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kuruluşu İller Bankası A.Ş. gerçekleştirdiği hasılat paylaşımı usulü arsa satışları ile belediyelere yeni kaynak sağlamaya devam ediyor. Bankanın Elazığ’da yer alan arsası, yapılan ihale sonrası sahibini buldu. İstanbul Tuzla ve Maltepe’de bulunan arsaların önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek ihalesi için başvuruların beklenenin üzerinde gerçekleştiği belirtiliyor. Maltepe arsasının ihalesi 12 Nisan tarihinde, Tuzla arsasının ihalesi ise 25 Nisan tarihinde Ankara’da Banka merkezinde gerçekleştirilecek.

İller Bankasının İstanbul’da gerçekleştireceği satışların yapılacağı Maltepe ve Tuzla bölgesi emlak yatırımcıları tarafından önemli getiri sağlayabilecek nitelikte bir yatırım olarak görülüyor.

Dönüşüme kaynak
Bankanın Tuzla’da bulunan 42 dönümlük arsasında tercihli turizm alanı olarak tanımlanan alanlarda tamamen konut veya tamamen turizm tesisi yapılabileceği gibi turizm tesisi ve konut bir arada, konaklamalı turizm tesisi ile lokanta, kafe gibi günübirlik tesisler ve perakende ticarete yönelik ticaret üniteleri yapılabilecek.


Maltepe’de satışa çıkarılan 42 dönümlük, D-100 karayolu üzerinde bulunan, çevresinde hastane, adliye ve alışveriş merkezlerinin bulunduğu arsanın imar durumuna göre ticaret ve konut alanında yatırım yapma imkanı sağlıyor.
Banka yetkililerinden alınan bilgiye göre; yapılan arsa satışlarıyla elde edilecek karın yarısı afet riski altındaki alanların dönüştürülmesinde kullanılacak. Kalan yarısı ise yerel yönetimlerin yeni yatırımlarının finansmanında ve çevreye duyarlı projelerin hibesinde kullandırılacak.