İlk gayrimenkul sertifikası için gözler ay sonunda

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Türkiye'nin ilk gayrimenkul sertifikası için taleplerin 29, 30 ve 31 Mart tarihlerinde toplanacağını duyurdu

İlk gayrimenkul sertifikası için gözler ay sonunda

Türkiye'nin ilk gayrimenkul sertifikası uygulaması için gözler Mart ayının sonuna çevrildi. T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan yaptığı bir yazılı açıklama ile gayrimenkul sertifikası için taleplerin 29-30 ve 31 Mart tarihlerinde toplanacağını duyurdu.

Mavera 3 ay sonunda halka arz ediliyor

Gayrimenkul sertifikasının hayata geçirilecek projenin Mart ayı sonunda halka sunulacağını söyleyen Turan, yeni yasa ile birlikte ilk uygulamanın da bir TOKİ projesi ile hayata geçirilmiş olacağını söyledi. Turan, taleplerin 29, 30 ve 31 Mart tarihlerinde toplanmaya başlanacağına da değinerek:

"Gayrimenkul sertifikası her projeden, her gelir grubundaki vatandaşın yararlanmasını sağlayacak bir model olarak tanımlanabilir. Başakşehir'de hayata geçirilen projenin yaklaşık yüzde 30'unu sertfikalandırdık. Sitede 700 daire bulunuyor ve bu dairelerin yaklaşık 200 tanesinin sertifikalandırılacağı anlamına geliyor..." ifadelerini kullandı. 

Teslimde öncelik sırası

Dairelerin tesliminde öncelik sırasının da baz alınacağını vurgulayan Turan: "Proje süresince konut alabilecek kadar pay biriktirenlerin istedği konut alma imkanı bulunuyor. Projenin bitme süresine dek yeterli payı toplayamayanlar ise o günkü değer üzerinde sertifikalarını satma şansına kavuşacaktır.." dedi.