İlk hedef Üçüncü Köprü

AKP Hükümeti köprü ve otoyolların özelleştirme sürecini hızlandırdı. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün bağlantı yollarının Temmuz ayı içinde ilana çıkması bekleniyor

İlk hedef Üçüncü Köprü

2 Temmuz 2014/Emlakwebtv
AKP Hükümeti tarafından hızlandırılan köprü ve otoyolların özelleştirilmesi sürecine Temmuz ayı içerisinde 3. köprü ile başlanıyor. Başbakan R. Tayyip Erdoğan'ın en az 7 milyar dolar fiyat biçmesi üzerine ihalesi iptal edilen köprü ve otoyollar için yapılan yeni planlar doğrultusunda Yavuz Sultan Selim Köprüsünün, bu yıl sonuna kadar Yap İşlet Devret modeliyle yeniden ihale edilmesi düşünülüyor.

Konuyla ilgili ihale hazırlık çalışmalarının tamamlanmasının ardından gerekli olan Yüksek Planlama Kurulu Kararı'nın çıktığı ve Hazine Müsteşarlığı Kararı'nın beklendiği duyuruldu. Dünya Gazetesi'nden Meltem Gündüz'ün haberine göre, Müsteşarlık kararının ardından temmuz ayı içerisinde ilana çıkılacak. Projenin ilk ayağında Akyazı-Paşaköy ile Odayeri-Kınalı  bölgesinin ihaleye açılması planlanıyor. Bölge çalışmaları, 6 ay içerisinde kredi çalışmalarının tamamlamasının ardından ihaleyi alan şirketin öz kaynaklarıyla sürdürülecek.