İlkokul oyun alanını Üniversite öğrencileri tasarlayacak

Haliç’teki Hilton Garden Inn İstanbul Golden Horn Oteli’nin yatırımcısı olan Amplio Emlak Yatırım A.Ş. bölgedeki yenilenmeye destek vermeye devam ediyor

İlkokul oyun alanını Üniversite öğrencileri tasarlayacak

30 Eylül 2013 / emlakwebtv
Haliç’teki Hilton Garden Inn İstanbul Golden Horn Oteli’nin yatırımcısı olan Amplio Emlak Yatırım A.Ş. bölgedeki yenilenmeye destek vermeye devam ediyor. Firma, bilinçli çalışmalarıyla insanlara verdiği önemi gösteren yeni bir projeye başlıyor. Bölgedeki Şehit Neşe Alten İlköğretim Okulu’nun bahçe peyzajını düzenleyecek olan Amplio, bunu yine başka öğrencilere yarar sağlayacak bir şekilde yapmaya hazırlanıyor. Bahçenin peyzaj çalışmalarını, peyzaj mimarlığı öğrencilerinin sunacağı projelerden biri ile oluşturmak için bir yarışma başlatıyor. Bu yarışma ile ilkokul öğrencilerinin okullarındaki bahçelerinde oyun oynadıkları alanları üniversite öğrencileri oluşturacak, böylece öğrencilerden öğrencilere bir bağ kurulmuş olacak.

Babaoğlu. “ticari yatırımlar kadar çevreye de katkıda bulunmaya özen gösteriyoruz”
3. ve 4. sınıf peyzaj mimarlığı öğrencilerinin katılabileceği yarışmada, katılacak projelerde aranan nitelikler ise yaratıcı ve uygulamaya dönük, kullanılabilirliği yüksek projeler olması. Aynı zamanda engelli öğrencilerin de ihtiyaçlarını da göz önüne alan bir mimari plan bekleniyor.
Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Amplio’nun Yönetim Kurulu Başkanı Alaeddin Babaoğlu; ticari yatırımlar kadar çevreye de katkıda bulunmaya özen gösterdiklerini belirtirken; Haliç’te bir bütünlük oluşturmaya çalıştıklarını ve bunları özel girişimleriyle de taçlandırdıklarını söylüyor.

Birinci olan proje sahibinin ödülü 1.000 tl ve 1 yıllık burs
1 Kasım 2013’e kadar başvurulabilecek yarışmada projelerin son teslim tarihi 15 Kasım 2013. Sonuçların 22 Kasım 2013 de ilan edileceği yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüller de verilecek. Yarışmada 1. olan proje 1.000 TL ve 1 yıllık burs ile ödüllendirilirken, ikinci proje 750 TL, üçüncü proje de 500 TL ödülün sahibi olacak.