İller Bankası emlak atağına başlıyor

İller Bankası, yerel yönetimlerle ortak gayrimenkul projeleri başlatmak için harekete geçti

İller Bankası emlak atağına başlıyor

19 Aralık 2012
İller Bankası, yerel yönetimlerle ortak gayrimenkul projeleri başlatmak için harekete geçti. Yeni gelir modelleriyle atıl durumdaki arazilerin satılarak bankaya gelir elde edilmesi planlanıyor. Banka, bu kapsamında ilk olarak İstanbul Maltepe'deki 170 bin metrekarelik araziyi satışa çıkardı. İller Bankası, Maltepe'deki yerleşkesini arsa satışı karşılığı gelir paylaşımıyla ihaleye çıkarıyor. Banka, ihaleyle birlikte Bölge Müdürlüğünü Ataşehir'de finans merkezinde aldığı bir arsa üzerine inşa edecek.

Yeni Gelir Modelleri Var
Yerel yönetimlerle ortak başlatılacak projelerle ilgili bilgi veren Genel Müdür Vekili Tuncay Karaman, bankanın kaynak geliştirme projeleri kapsamında yeni gelir modellerini uygulamaya koyduklarını vurguladı. Karaman, Maltepe'de yer alan Bölge Müdürlüğü arsası üzerine ofis, konut ve ticari üniteler inşa edileceğini bildirdi. Karaman, şöyle konuştu: "Buradaki arsanın imarı ticaret ve konut alanı olup, emsal harici satılabilir alanlar, otopark ve sığınak alanlarıyla beraber toplam inşaat alanı yaklaşık 170 bin metrekareyi kapsıyor. Bu kadar büyük bir arsa üzerine yapılacak tesislerle hem bölge canlanacak hem de elde edilecek. Bankanın sürekli kaynak elde etmesi sağlanacak."

Ticaret Merkezi Yapılacak
Karaman, "Geliştirilecek projeyle Maltepe bölgesinin son yıllardaki hızlı gelişimine paralel bir şekilde yeni Kartal Adliye Sarayı'nın hizmete girmesiyle oluşacak konut, ofis ve ticari ünite ihtiyacına cevap verilmiş olacak. Ataşehir Finans Merkezinde yapılacak yeni Bölge Müdürlüğü binası da bu ihalenin kapsamında gerçekleştirilecek" diye konuştu. Karaman, yerel yönetimlerle ortak gayrimenkul projeleri gerçekleştirmek için çalışmaları başlattıklarını kaydetti.

Firma Bilgisi: Iller Bankası